Bedelli Askerlik Kredisi Sağlayan Bankalar

Uzun dönem askerlik günümüzde adeta tarihe karışmıştır. Bedelli askerlik sayesinde asker çağına gelen gençler belli bir ücret ödeyerek kısa dönem askerlik yapabilmektedir. Her ne kadar gençler için avantajlı bir durum olsa da kısa süreli askerlik yapabilmek için belli bir miktar ödeme yapılmalıdır. Bedelli askerlik için yüksek bütçeler söz konusu olabilir. Böyle durumlarda bankalar gençleri düşünerek çeşitli krediler sağlamaktadır.

Özellikle de birçok banka gençlerin kısa dönem askerliğine katkı sağlayabilmek için bedelli askerlik kredisi sağlamaktadır. Bankaların bedelli askerlik için kredi sağlaması ile birlikte çok fazla başvuru yapılmıştır. Ancak her ne kadar çok fazla başvuru yapılsa da önemli olan gençlerin başvuru şartlarını yerine getirmesidir. Garanti Bankası, Garanti BBVA, TEB, İş bankası, Ziraat Bankası, Türkiye finans ve Denizbank gibi birçok banka bedelli askerlik kredi imkanı tanımaktadır. Bedelli askerlik kredisi için bankalara başvurmadan önce bankaların şartlarının incelenmesi oldukça önemlidir. Çünkü her bankanın kendine özgü şartları bulunmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredi Şartları

Günümüzde bedelli askerlik fırsatına çok fazla rağbet edildiğinden dolayı bankalar bedelli askerlik kredisi fırsatı sağlamaktadır. Hani kadar birçok banka tarafından bedelli askerlik kredisi imkanı tanınsa da her bankanın şartları birbirinden farklı olmaktadır. Ancak genel itibarıyla tıpkı diğer krediler de olduğu gibi bedelli askerlik kredisine başvuran kişilerin banka notu incelenmektedir. Banka notu yüksek olan bireyler için bedelli askerlik kredisi daha uygun görülmektedir. Ayrıca gelir belgesi de bedelli askerlik kredisi şartlarından biridir. Taksitlerin gelir belgesinde bulunan miktarı ödeyebilecek miktarda olması önemlidir.

Ancak beyan edilen gelirin resmi bir evrak aracılığı ile beyan edilmesi gerekmektedir. Resmi bir evrak ile beyan edilmeyen gelir raporu geçerli sayılmamaktadır. Bundan dolayı gelir raporu resmi bir evrak ile sunulmalıdır. Gelir düzeyi ve banka notu yetersiz sayılan bireyler bedelli askerlik kredisinden faydalanamaz. Ancak her bankanın şartları kendine özgüdür. Bundan dolayı bedelli askerlik kredisine başvurmadan önce bankaların şartları incelenmelidir. Böylelikle tüm şartları yerine getirerek bankadan kredi desteği alarak bedelli askerlik fırsatından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.