Domates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Domates içinde bulunan vitamin ve mineraller nedeniyle oldukça faydalı sebzelerden bir tanesidir. İçinde bulunan magnezyum, demir, fosfor, B6,  B2 ve B5 vitaminlerin insan sağlığına ve güzelliğine oldukça yararlı olduğu da kanıtlanmıştır. Bu yazıda siz değerli okuyuculara domates suyunun faydalarından söz edeceğiz.

Sağlığınız İçin Domates Suyundan Bol Bol Tüketin

Domates suyu A ve C vitamini açısından zengindir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine,  görme yetisinin iyileşmesine yardımcı olur. İçindeki mineral ve vitaminler kemik ve dişlerin sağlığını da korur.  Ayrıca belki de duymadığınız bir faydası da kilo vermede yardımcı olan bir besin olmasıdır. Çünkü içinde bulundurduğu düşük sodyum ve yüksek lif size tokluk kazandırır.

Aynı zamanda vücuda enerji kazandıran domates suyu antioksidanlarla doludur. Siz de vücudunuzun daha genç daha enerjik olmasını istiyorsanız domates suyu tüketebilirsiniz.  İstediğiniz enerjiye ulaşmak için günde 1 bardak domates suyu içmeyi denemelisiniz.

Domates suyunun faydası da prostat kanserine iyi gelmesidir ve bu kansere yakalanma riskini önlemesidir.  Yine domates suyu kemik sağlığı konusunda sütten daha etkili bir besindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.