Evinizi Geniş Göstermenin Yolları

Günümüzde oldukça dar ve küçük olan evler her ne kadar samimi ve sıcak bir yuva izlenimi katsa da genel bir bakış ile sıkıcı olabiliyor. Bu sebep ile ziyaretçilerinizin evinizi daha geniş görmelerini sağlayacak olan birçok detaya dikkat etmeniz evinizin genişliği hakkında yargıyı değiştirecektir.

Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon

Renk Seçimleri

Ev dekorasyonunda renk seçimi oldukça önemli olup özellikle dar ve küçük olan evlerde açık tonların uyumundan yararlanılması daha geniş bir ev havası yaratabilir. Duvardan mobilyalara kadar kullanacağınız açık tonlar oldukça geniş bir alan hissi yaratır.

Perdeler

Özellikle dar odalarda tavandan yere kadar uzun düz tül ve dikey çizgili perdeler hem tavan mesafesini genişletir hem de daha geniş bir alan hissi yaratır.

Koltuk Takımları ve Mobilyalar

Açık renk konusunda yapılan uyarımızdan sonra bu konuda ebat konusunda dikkat alınması gerekir. Çok beğendiğiniz bir koltuk takımını evinizin durumuna göre belli parçalarını almayarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle kolçak genişliği gereksiz bir alan kaplayarak daha dar bir alan hissi yaratacaktır. Mobilyalarının alçak olması da alanda genişlik ve ferahlık sağlayacak olan bir detaydır.

Ayna

Ayna her daim her alanda ilizyon yaratan en önemli parçadır. Dar ve küçük alanlarda bulunan geniş aynalar odanın daha geniş görünmesini sağlar. Stilinize uygun olan ayna modellerini hol ya da odalarınızda kullanarak alanda illüzyonu sağlamanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.