Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarımı firmanızın kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtabilecek biçimde yapılmalıdır. Dijital dünyadaki varlığınızı koruyabilmek ve hedef kitlenize daha profesyonel bir şekilde hitap edebilmek istiyorsanız profesyonel web tasarım firmaları arasından seçim yapabilirsiniz. Son yıllarda İstanbul, İzmir, Ankara ve Kütahya web tasarım firmalarının çoğalması ile birlikte seçim konusunda da titiz davranmanız gerekebilir.

Firma Referansları

Herkesin rutin olarak göz attığı fiyat ve firma araştırması sürecinden sonra tasarım firmasında aramanız gereken daha farklı kriterler ortaya çıkmaktadır. Bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken detay firmanın referanslarıdır. Firmanın internet sitesine girdiğiniz zaman referanslarına göz atarak bu referansların doğruluğunu da teyit ettirmeniz gerekiyor.

Web tasarım firmasının internet sitesini ziyaret ettiğiniz zaman iletişim kanalları üzerinden kendilerine ulaşarak firmanın güvenilirliğini de test etmelisiniz. Bazı firmalar sadece aracı olarak çalışan ve komisyon sistemi ile müşteri yönlendiren firmalardır. Bu tür firmalardan alacağınız hizmetlerde iletişim sorunu yaşayabilirsiniz.

Eğer seçmeyi düşündüğünüz web tasarım firmasına yakın bir lokasyonda yer alıyorsanız firmanın çalışma alanını 1-2 defa ziyaret edebilirsiniz. Web sitenizin yazılım dilinin ne olacağına da karar vermelisiniz. Yazılım dilleri ile ilgili bir bilginiz yok ise anlaşacağınız web tasarım firmasından bu konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Alan Adı ve Hosting Yönetimi

Web tasarımı yaptıracağınız firma ile aranızda resmi birtakım evraklar olmalıdır. İki tarafın haklarının korunduğu şekilde düzenlenebilecek olan bu evraklara gerektiği zaman imza atmalısınız. Firma kaşesinin bu evraklara geçirilmesi ve sözleşme altına firmaların imza sirkülerinin eklenmesi de güvenliğiniz açısından önemlidir.

Alan adı ve web hosting yönetimini bazı firmalar kendileri sizin için sağlarlar. Eğer alan adı adı ve web hostinginizi yönetebilecek bir personele sahip değilseniz bu tür hizmetleri de sunan firmaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle ek bir personel ihtiyacını da ortadan kaldırmış olursunuz.

Çalışacağınız firmanın yaratıcı fikirlere sahip olması ve sizinle entegre bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi de tasarım süreci için son derece önemlidir. Kütahya web tasarım firmaları arasında yer alan Bi Fikir Bi Sanat firmasının resmi internet sitesi olan https://www.bifikirbisanat.net/kutahya-web-tasarimi adresini ziyaret ederek profesyonel web tasarım çözümlerine göz atabilir ve firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.