Kısa Boylular İçin Giyim Önerileri 

Kısa boylular için giyim önerileri sunarken onların stilleri de önemlidir. Kısa boylular için giyim önerileri izah ederken mümkün olduğunca en basit giyim hilelerini anlatacağız. Ve bu öneriler sayesinde artık rahatlıkla giysilerinizi seçip, kombinleyebilirsiniz. Birçok insan, giyim tarzını belirlenken vücut yapısına göre tercih etmek zorunda kalıyor. Oysa kıyafetlerde hilelere başvurarak, vücut tipinizi olduğundan daha farklı gösterebilirsiniz. Bu hileleri doğru şekilde kullandığınızda, özgürce hareket edebileceksiniz. Kısa boylu kadınlar için kombin önerileri sırasında özellikle kaçınmanız gereken kıyafetleri sıralamaya başlayabiliriz.

Karışık Desenleri Hayatınızdan Çıkarın

Kıyafet seçimleriniz kesinlikle karışık desenli giysiler gardırobunuzda ve mümkünse hayatınızdan çıkarmalısınız. Büyük desen tercihli giysiler, uzun boylu kadınlarda dahi kısa boylu gösterme güçlerine sahiptir. Bu nedenle kısa boylu kadınların, büyük desenli parçalardan kaçınması gerekir. Bir diğer önemli olan husus ise renklerin iç içe geçtiği karışık desenlerin bulunduğu giysileri de tercih etmekten vazgeçmelisiniz. Bunların yerine daha küçük desenli ve daha sade görünümlü giysileri tercih etmelisiniz. Bu şekilde boyunuz daha uzun görünecektir.

Enine Çizgiler Değil Boyuna Çizgili Giyin

Çizgili kıyafetleri çok seviyor olabilirsiniz. Ancak sizi uzun göstermediği için enine çizgili olan giysiler sizi hüsrana uğratacaktır. Bunun yerine boyuna çizgili desenli olanları tercih etmelisiniz. Boyuna çizgili giysiler uzun ve düz görünümleri, kullanım sırasında sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Kısa boylular için giyim önerileri seçeneklerinden en önemli noktanın bu olduğunu düşünüyoruz. Ve gardırobunuzda boyuna çizgilerin hakim olduğu kıyafetlere yer açılmasını tavsiye ediyoruz.

Yüksek Bel Giysiler En Sevdikleriniz Olsun

Kombinlerinizin baş kahramanı olarak varsayılan pantolonlarınızı elden geçirme vakti gelmiş olabilir. Vücudunuzun duruşuna göre pantolonların etkisi büyüktür. Bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlayacak olan modeller, yüksek bel pantolonlardır. Kombinleriniz arasında öne çıkan bu giysiler, yeterli bel yüksekliğine sahip olduğunuzu sağlayacak kurtarıcı giysilerdendir. Kısa pantolonları tercih etmelisiniz. Bel yüksekliği kadar önemli olan bir diğer hususta pantolonların paça boylarıdır. Kısa boyunuzu uzun gösteren pantolonlar, bileğinizin altında bitmesine dikkat etmelisiniz. Bilek hizasından önce biten pantolonlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Bu modele sahip pantolonlarınıza veda etmelisiniz. İspanyol paça veya uzun paçalı pantolonlar sizi uzun gösterebilir. Denemelisiniz. Tişörtlerinizi pantolon içine alarak giymeye de özen göstermelisiniz. Bu küçük hile bacak boyunuzu uzun gösterecektir.

Mini Etek ve Elbiseler Sizin İçin Tasarlandı

Bacak boyu kısa olan kadınlar, bilinenin aksine mini kıyafetler giymesi gerekir. Mini boy giysiler, uzun boylu kadınlarla eşleştirildiği için yanlış bir algı oluşmuştur. Özellikle yüksek bel ve mini boy etekler veya elbiseler, kısa boylu kadınların kombin önerileri arasında yer almalıdır. Bacak boyunuzu uzun gösterirken, kalçanızı toparlayan mini etekler, sizler için vazgeçilmez olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.