Abiye Altına Hangi Topuklu Ayakkabı Giyilir?

Özel günlerin tamamlayıcı aksesuarı topuklu ayakkabılar, abiyelerin güzelliğine güzellik katmak için oldukça önemlidir. Unutulmaz geceleri daha da unutulmaz kılmak için doğru abiyelerle doğru topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Topuklu ayakkabı seçimleriniz mevsimlere, abiyenin kumaşına, kombin renkleri gibi pek çok etmene göre değişkenlik gösterir. Doğru parçaları birleştirerek gösterişli işler çıkarabilirsiniz.

Abiyenin Boyuna Göre

Abiye altına giyilecek topuklu ayakkabının öncelikle ayakkabıların topuk boyunun elbise boyuyla orantılı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin, uzun bir gece abiyesinin altına mümkün oldukça görülmeyecek bir topuklu ayakkabı giyilmelidir. Aksi takdirde ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır. Bu nedenle uzun abiyelerle, kısa topuk ayakkabıları kullanmalısınız.

Kumaşlara Göre

Topuklu ayakkabı seçimi abiye elbisenin kumaşına göre seçilmelidir. Birbirini tamamlayan kumaşlar her zaman daha iddialı ve olması gereken seçimlerdir. Örneğin süet bir abiye elbisenin altına rugan topuklu ayakkabı giymek maalesef ki riskli olacaktır. Bu nedenle mümkün oldukça aynı ya da birbirine yakın kumaş seçimleri yapmakta fayda var.

Renklere Göre

Abiye elbiselerin altına aynı renk topuklu ayakkabı giymek, pek tercih edilmez. Zıt renklerden ya da birbirine uyum sağlayacak yakın tonlardan yararlanabilirsiniz. Topuklu ayakkabınızı çanta, takı gibi diğer tamamlayıcı aksesuarlarınıza da uydurabilirsiniz. Renk seçimi kıyafetlerinizi tamamlayıcı nitelikte oldukça önemli bir unsurdur.

Abiyenin Şıklığına Göre

Elbiseniz hangi kullanım için hazırlanıyor ise topuklu ayakkabınızı da ona göre seçebilirsiniz. Örneğin şık bir davete, sevdiğiniz birinin özel gününe veya bir düğüne giderken daha iddialı seçimler yaparız. İnce uzun topuklu ayakkabılar bu özel günler için harika bir alternatif. Daha spor bir abiye tercihinde ise, dolgu topuklardan ya da stilettolardan faydalanmak daha doğru olacaktır.

Mevsime Göre

İçerisinde bulunduğumuz mevsim, abiye ve topuklu ayakkabılarımızın seçimlerine yön vermektedir. Yaz aylarında, daha ince, mini ve uçuş uçuş elbiseleri tercih ederiz. Topuklu ayakkabıları da buna göre kombinleyebilirsiniz. Ucu açık modeller tam da yaz ayları içindir. Kışın da daha ağır renklerden oluşan tasarımlar yapılabilir. Ucu kapalı topuklu ayakkabılar abiye elbiselerinizi tamamlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.