Anne Olma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Anne olmak isteyenler için her zaman bir şans bulunur. Önemli olan yaşam kalitenizi artırmak ve dengeli bir beslenme programı uygulamaktır. Yapmanız gereken ilk durum kilonuzu kontrol altına almalısınız. Çok şişman ya da zayıfsanız adet düzeniniz bozulacağı için gebelik zorlaşır. Kilonuzu ne kadar erken verirseniz hamile kaldığınız zaman daha az sorun yaşarsınız. Kilo anne adayını etkileyeceği gibi bebeği de etkiler. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek istiyorsanız hayatınıza gebe kalmadan önce çeki düzen vermelisiniz.

anne
anne

Anne Olmak için Asla Geç Değil

Sigaranın zararları bilinse de kadınlar arasında sigara kullanım oranı hala yüksek. Sigara hamile kalmayı geciktirdiği gibi düşüklerin de baş sebepleri arasında yer alır. Egzersizi ise yaşam biçiminiz yapmalısınız. Gebe kalmak isteyenler gün içinde temiz havada yürümeli ya da bisiklete binmelidir. Çok aşırı egzersizlerden ise kaçınmanız gerekir.

Hormonal seviyenizi normal düzeyde tutmak için sağlıklı beslenin. Antioksidan açısından zengin gıdalara sofranızda yer açın. C ve E vitamini takviyelerinden ise her zaman yararlanın.

anne olmak
anne olmak

Hamur işleri, kızartma, şarküteri ürünlerinden uzak durmalısınız. Hijyen temizliğinize ise özellikle bu dönemlerde daha ağırlık verin.

Yumurtlama sonrasında yumurtanın döllenmesi için 72 saat bir süreye ihtiyaç bulunur. İlişki zamanlarına dikkat etmelisiniz. Kadınlar adetlerinden 14 gün önce yumurtlamaya başlar. Gebe kalmak isteyenlerin yumurtlamadan önceki iki gün içinde ilişki gerçekleştirmeleri, gebe kalma şansını daha da artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.