Gamze Estetiği

Gamze estetiği bir diğer adıyla dimpleplasti olarak da kullanılır. Bu estetik çoğunlukla yarım saat gibi bir sürede gerçekleştirilir. Yapılışı ise lokal anestezi veya sedasyon ile uygulanır. Hastalar ise estetiğin ikinci gününde normal hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler. Yüze ağız içinden uygulanan bu estetik dışarıdan görünmez. Bu estetik kapsamında tercih edilen birçok bölge vardır. Yanak bunların en başında gelir. Yanağa yapılan işlemde öncelikli olarak yanak kaslarından dairesel bir şekilde kesi yapılır. Deri olabildiğince sağlam bırakılır. Bunun ardından doku ortaya dairesel bir gölge efekti çıkarır. Ardından da kesi dikilerek kapatılır.

Kimler Gamze Estetiğinden Faydalanabilir?

Gamze estetiği kapsamında belli bir yaş sınırlaması yoktur. Doktorlar ise hastalarına bu işlem için 18 yaşından önce yapmamalarını öneriyor. Bununla beraber estetiği yaptıracak olan kişinin herhangi bir sağlık sorununun olmaması da dikkat edilen bir husustur. Bu estetiği yaptıracak olan kişi zayıflama sürecinde ise estetikten faydalanmadan önce kilo vermeyi beklemesi yerinde bir karar olacaktır. Bu sebeple ameliyat ile kazandırılan gamzelerin yeri zayıflama döneminde de değişmez. Hamile ve emzirme döneminde olan kadınların bu estetiği uygulamaları yanlıştır.

gamze estetiği

Gamze Estetiği Riskli Midir?

Bu konu için risksiz tabirinin kullanımı yanlış olacaktır. Bazı estetik türlerinde olduğu gibi gamze estetiği alanında da belirli riskler bulunuyor. Kanama ve enfeksiyon bu riskler içinden en çok görülenleridir. Deneyimli doktorların bu işlemi gerçekleştirmesi oldukça dikkat gerektirir. Estetiği yaptıran kişi estetik sonrasında kendisine dikkat ederse bu sorunlarla karşılaşılmaz. Yeme içme konusunda doktor tavsiyesi ile hareket edilirse yaşanılacak olan risk minimum seviyeye iner.

Gamze Estetiği Fiyatları ve Yerleri

Her estetik türünde olduğu gibi bu alanda yaptırılacak olan estetiğin maliyeti yüksektir. Ciddi ve risk teşkil eden bu estetikte her doktor fiyat aralığını kendisi belirler. Bütçeye uygun olan yer kalite bakımından düşük olabilir. Bu durumda kaliteli ve işini güzel yapan yerler tercih edilmelidir. Dolayısıyla ameliyatın ardından kişinin sağlıklı olabilmesi için bu oldukça önemlidir. İsteyen kişiler arkadaş tavsiyesiyle de doktor seçimi yapabilir. https://tugbadindar.com/hizmetler/gamze-estetigi bu konuda firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.