Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabiliriz?

Siyah noktalar yağlı cilde sahip birçok kişinin en büyük sorunlarından biridir. Kadın erkek fark etmeksizin kişide kötü bir görünüme sebep olan siyah noktalar çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilir. Özellikle yüz bölgesinde, burun bölgesinde yoğunlukla görülen siyah noktalar açık gözeneklerde oluşur. Farklı sebeplere bağlı olarak siyah nokta oluşumu artabilir.

siyah nokta
siyah nokta

Bunlardan bazıları farklı, kaliteli olmayan kozmetik ürünleri kullanımı, kadınlarda ise adet kanamalarından hemen önce meydana gelen bazı hormon dengesizlikleri, çok fazla terleme ve son olarak güneşe çok fazla maruz kalma olarak sayılabilir. Bu yazıda siz değerli okuyucularımıza siyah noktalara karşı alabileceğiniz bazı doğal önlemlerden söz edeceğiz.

Siyah Noktalara Elveda

Elma sirkesi birçok derde deva olduğu gibi siyah noktalara da çözüm sağlıyor. Üç yemek kaşığı elma sirkesini yarım bardak suya koyun ve ısıtın. Daha sonra yüzünüzü bu kaynayan karışımın buharına tutun.  Hemen ardından iki üç damla kadar elma sirkesini bir miktar suya katın ve bu sirkeli su ile yüzünüzü silin. Bu uygulamayı haftada iki kere uygularsanız daha parlak ve canlı bir cilde de sahip olabilirsiniz.

siyah nokta bandı
siyah nokta bandı

Ayrıca bir diğer önerimiz tıkanmış yağ kanallarını açılmasını sağlamak için buhar banyosu yapmanız olacak. Buhar banyosu sonrası bol su ile yüzünüzü durulayın. Evde kendi kendinize buhar banyosu yaparsanız cildiniz temizlenip arınır. Gözenekler boşalır. Düzenli olarak bu uygulamayı yaparsanız siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.