Tansiyon Düşüklüğüne Ne İyi Gelir?

Kadınlar erkek fark etmeksizin birçok kişi özellikle yaz aylarının içerisinde olduğunuz bu dönemde belli sebeplere dayalı olarak tansiyon düşüklüğü sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor.Göz kararması, kısa süreli bir baş dönmesi ve sersemlik gibi belirtilerden sonra tansiyon düşmesi gerçekleşiyor.Sizde de böyle bir problem sık sık gözleniyorsa uzman bir doktora danışmanız da yarar var. Peki tansiyon düşüklüğü sırasında nasıl bir yol izlenmeli? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için tansiyon düştüğü anda neler yapabileceğinizi ilgili bazı tavsiyeler verdik,mutlaka okuyun.

düşük tansiyon
düşük tansiyon

Düşük Tansiyonu Olanlara Öneriler

Doktorunuza danışmayı ihmal etmemeniz kaydı ile size de ilk tavsiyemiz ani hareketlerden kaçınmanız.  Düşük tansiyonun en önemli belirtileri arasında mide bulantısı, hızlı hızlı nefes alıp verme, depresyon, susuzluk, yorgunluk, odaklanma sorunu ve bayılmadır. Bu gibi belirtileri sık sık gözlüyorsanız düşük tansiyon probleminiz olabilir.Bu anlamda kesinlikle fazla fazla su tüketmeniz gerekir.Düzenli olarak su tüketimi yaparsınız düşük tansiyonu engelleyebilirsiniz.

tansiyon
tansiyon

Tuz tansiyonu yükseltmesi ile bilinir.Uzmanlar böyle durumlarda tuz tüketimini tavsiye ediyor.Fakat yaşlı ve hastaların doktora danışmalısını tavsiye ediyoruz. Ayrıca stresten ani üzüntülerden psikolojik problemlerden uzak durmanız şart.Tansiyon düşüklüğünün en önemli sebeplerinden bir tanesi de budur.Kahve içerek de tansiyonunuzu biraz olsun yükseltebilirsiniz. Yine bir diğer tavsiyemiz ise çikolata yemeniz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.