Veri Kurtarma Çalışması Nasıl Yapılır?

Dijital çağda yaşıyoruz ve dijital çağın gerektirdiği farklı çalışmalar ve hizmetlerle de tanışıyoruz.  Bunlardan biri de veri kurtarma çalışmaları oluyor. Çok yakın zamanda önemi daha da artacak olan veri kurtarma çalışmaları bambaşka bir uzmanlık alanı olarak değerlendirilmelidir. Veri kurtarma çalışmaları profesyonel firmalar tarafından özel olarak geliştirilen yazılımlar kullanılarak yapılıyor.

Veri Kaybı Neden Olur?

Bu yazılımların kullanılmasının yanı sıra clean room denilen ve tozdan arındırılmış ortamlarda bu çalışmaların yapılması gerekiyor. Cihazlarda ya da aygıtlarda veri  kaybı işe pek çok farklı nedenle ortaya çıkabiliyor.  Örneğin cihaz ya da aygıtın darbe alması birileri muhafaza edildiği parçanın bozulmasına  sebebiyet verebiliyor. Hafif bir darbe bile son derece hassas olan cihazları bozabilir.

Bununla birlikte cihazların ya da aygıtların ıslanması, kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle dosyaların şifrelenmesi ve daha onlarca farklı  problem beraberinde veri kaybını ya da verileri ulaşamama gibi önemli bir problemi getirebiliyor. Cihaz ya da aygıtın yazılımında meydana gelen bir sorun da veri kaybı sonucunu doğurabilir.  Bu örnekleri çoğaltmak mümkün…

Peki, veri kaybı ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerekir? Bu durumda rotanızı hemen profesyonel bir veri kurtarma firmasına çevirmeniz gerekiyor.  Çünkü az önce de değindiğimiz gibi veri kurtarma çalışması farklı bir uzmanlık alanıdır ve dolayısıyla bu çalışmalar için geliştirilen yazılımların ya da bazı donanımların kullanılması gerekebilir. Veri kurtarma firması dendiğinde ise akıllara gelen  ilk isim Gold Data oluyor.

Veri Kurtarmada En Başarılı Firma Hangisi?

Çok uzun yıllardır pek çok farklı cihaz ya da aygıt üzerinde  veri kurtarma çalışması yapan ve başarısını defalarca kanıtlamış olan bu firma, veri kaybı meydana geldiğinde en çok tercih edilen veri kurtarma merkezlerinden biri haline geldi. Ücretsiz olarak analiz çalışması yapan firma, sizden onay gelmesi durumunda veri kurtarma çalışmasına başlıyor ve deneyimli bir ekip ile hizmet verdiği için bu çalışmayı kısa zamanda tamamlıyor. Firmanın web adresinden merak ettiğiniz çok sayıda sorunun yanıtını öğrenebilirsiniz. Veri kurtarma çalışmaların profesyonel firmaları tercih etmeniz, verilerin kurtarılma olasılığını da artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.