Yazın Tercih Edilebilecek Olan Koku Seçimi?

İlkbahar yaz ayların daha ince ve hafif olan kıyafetlerin tercih edildiği ve bunun ile beraber daha yumuşak makyaj uygulamalarına yer verilen zamanlardır. Yaz aylarında tercih edilecek olan kokularda değişiyor. Kış aylarında daha ağır kokulara yer verebilirken yaz ayları için bu kokular oldukça kötü duracaktır. Bu sebep ile yaz sezonunda hafif kokulara yer vermeniz önerilir. Özellikle meyve kokularının yer aldığı koku notaları yaz ayları için seçilebilir. Deniz esintisini taşıyan ve meyve kokularının ağırlıklı olduğu kokular bu sezon içinde size eşlik ederek daha fresh bir etki yakalamanızı da sağlayacaktır.

Parfüm Seçimi

Yaz Aylarında Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Yaz aylarında kokuların yanı sıra makyaj da değişmektedir. Kokularda nasıl hafif seçimlere yer vermek gerekiyor ise makyajda da aynı şekilde hafif ve doğala yakın olan seçimlere yer açmanız önerilir.

İlkbahar yaz sezonu içinde moda olan şeftali tonu hemen hemen tüm tenlere uyum sağlayan ve hoş duran bir tercihtir. Bu sebep ile yeni sezonun modası olan şeftali tona sahip olan göz farları, allık ve rujlara makyaj malzemeleriniz içinde yer açmanız önerilir.

Beyaz tenlilerden kızıllara ve esmerlere kadar tüm tenlere uyum sağlayacak olan şeftali tonlu makyaj hem dikkat çekici bir güzelliği sunuyor hem de oldukça doğal bir etkiyi yakalamanıza da destek olan makyajı uygulamanızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.