Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolar genellikle evlerin en küçük alanları. Bu küçük alanlar her gün düzenli olarak kullanıldığından kusursuz bir şekilde dekore edilmesi gerekli. Banyolarda olması gereken elemanlar herkes tarafından bilindiği için bir sürprizle insanların karşısına çıkmak çok mümkün olmuyor. Genellikle banyo dekorasyon fikirleri ürünler özelinde gerçekleşebilir.

Lavabolarda Hilton Modeli

Banyo lavaboları bu bölümün en çok kullanılan elemanıdır. İnsanlar banyoya girdiklerinde lavaboyu kullanmadan dışarıya çıkmazlar. Bu sebeple de dekorasyona lavabodan başlanabilir.

Lavabolarda son dönemde Hilton modeli ön plana çıkıyor. Kullanışlı dolapların üzerinde yer alan çanak şeklindeki lavabolar oldukça şık bir görüntü ortaya koymakta. Hilton lavabo modelinde sahip olunan özellikler çok farklı tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Siyah renkli musluklar ve doğal ahşap rengindeki dolaplar gibi farklı tasarımlar muhteşem görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

banyo dekorasyon fikirleri

Duvarları Boş Bırakmayın

Evler dekore edilirken salon ya da diğer odalar için her zaman saatler ya da tablolar düşünülür. Banyolar genelde bu planın içerisinde kendisine yer bulmakta zorlanır. Ancak banyo dekorasyon fikirleri içerisinde banyo duvarları çok önemli bir yer tutuyor. Banyo duvarlarına asacağınız küçük tablolar ile banyonuza farklı bir hava katanız mümkün.

Banyo duvarlarını değerlendirmek için ölü noktaları kullanabilirsiniz. Klozetin dayandığı duvara, klozetin üstünde uzanacak şekilde raflar bulunmaktadır. Yüksek ayaklı bir merdivene benzeyen bu raflar ile klozetlerin bulunduğu alanlar da değerlendirilmiş olur.

Sade Bir Küvet En Doğru Tercih

Banyolarda küvet kullanımı çok uzun süredir devam ediyor. Birçok kişi küvetlerin temizliğinin zor olduğu gerekçesiyle duşakabinlere yönelmekte. Ancak küvetin sunduğu konforu elde etmek hiç kolay değil. Banyonuza çok sade ve şık bir küvet alabilirsiniz.

Düz bir kâseyi andıran küvetler son dönemde oldukça fazla tercih ediliyor. Klasik küvet şekline sahip olan ve sadeliği ön plana çıkaran ürünler de sıklıkla kullanılıyor. Tek bir küvet ile birlikte banyo dekorasyon fikirleri adına büyük bir yol kat edebilirsiniz.

Banyonuzda Çiçeklere Yer Açın

Yeşil yapraklı çiçekler ev dekorasyonunun en önemli yardımcılarından bir tanesi. Kullanıldığı alanlarda çok önemli etkiler yaratan bu çiçekler banyoda da başrolde olabilir. Banyolarda yer alan küvet ya da klozet gibi büyük ebatlardaki eşyalar kör noktaların ortaya çıkmasını sağlar. Bu alanların çiçeklerle doldurulması banyonun görüntüsünü baştan aşağıya değiştirecektir.

Suya ve neme dayanıklı bir bitki tercihi ile birlikte banyolarınızı yeşillendirebilir ve çok daha huzurlu alanlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.