Google Adsense Nedir?

İnternet üzerinden para kazanmak her geçen gün daha popüler bir hale gelmeye başladı. Milyonlarca insan internet üzerinden atılan basit adımlar ile birlikte ciddi kazançlar elde ediyor. Site ya da videolara alınan reklamlar da para kazanma yollarından bir tanesi.

Dünyanın en çok bilinen markaları dahi tanıtımlarını gerçekleştirmek adına reklamlara ihtiyaç duyarlar. İnternetin kullanıcı sayısı milyarlarla ifade edildiği için bu mecra markalar için de önemli bir alandır.

İnternet sitesine sahip olan ya da düzenli olarak Youtube üzerinden video yayınlayan kişiler gelir elde etmek adına reklam almayı isterler. Markalar da bu kişilere ulaşarak ürünlerini tanıtma isteğindedir. Google Adsense arz ve talebi birbiri ile buluşturan yapı olarak tanımlanabilir.

Dünyanın en büyük markaları Google ile iletişime geçerek reklam verir. İnternet sitesine sahip olan ya da düzenli videolar paylaşan kişiler de Google Adsense sistemine kayıt olur. Böylece hem reklam alacaklar hem de reklam verecekler aynı havuza girer. Sonrasında Google kendi algoritmasına uygun bir şekilde bu reklamları dağıtacaktır.

Google Adsense

Google Adsense İle Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Google tarafından kurulmuş olan bu sistem sayesinde para kazanmak için yapabileceğiniz iki farklı eylem bulunur. Dilerseniz kendinize ait bir internet sitesi açarak bu sisteme dahil olabilirsiniz. İsterseniz de Youtube üzerinden kendinize bir profil oluşturarak insanların devamlı olarak izleyebileceği videoları paylaşabilirsiniz.

Site ya da video üzerinden ne kadar fazla insana ulaşmayı başarırsanız reklam için o kadar değerli olursunuz. Çok fazla insana ulaşmaya başladığınızda Google tarafından sizlere ulaşacak olan reklamların kalitesi de yükselecektir. Artık tıklanma ya da izlenme başına alacağınız ücretler artar ve Google Adsense ile çok daha yüksek seviyede gelir elde edebilirsiniz.

Google Adsense Reklam Verme İşlemi Nasıl Olur?

İnsanlar her zaman Google Adsense sistemi üzerinden para kazanmanın araştırmasını yapıyor. Tabi ki bu düzenin bir de reklamları veren tarafı yer alıyor. Sahip olduğunuz marka adına Google iletişime geçerek harika reklamlar verebilirsiniz.

İlk olarak reklam tasarım işlemini tamamlamanız gerekli. Bunun için grafik tasarım alanında hizmet veren profesyoneller ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Hemen sonrasında Adsense sistemine kayıt olabilir ve profiliniz üzerinden reklamlarınızı verebilirsiniz.

Reklam verirken reklamın nasıl gözükeceği, nerede duracağı ya da hangi tarz sitelerde yayınlanması gerektiği gibi konularda seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Vereceğiniz reklamları da profiliniz üzerinden takip edebilirsiniz. Kısa sürede etkilerini görmeye başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.