Baskılı Sac Levhalar

Kalın plakaların silindirlerden geçirilmesiyle metal levha haddeleme işlemiyle elde edilir. İlk sıcak haddeleme işleminden sonra, daha düzgün bir yapı elde etmek için soğuk haddeleme işlemi gerçekleştirilir. Baskı işlemi, diğer sac işlemlere göre hem daha kolay hem de daha ekonomiktir. Baskılı tabakalar farklı kalınlıklarda üretilir ve daha sonra farklı şeritler ve boyutlarda kesilir.

Bu tabakalar geniş alanları kaplayacak şekilde ince ve düz biçimdedir. Klasik tabakalara baskı uygulayarak levhalar elde edilir. Tabakayı elde etmek için sıcak haddeleme işlemi sonrasında, pürüzsüz bir yüzey elde etmek için soğuk haddeleme takip eder.  Tabaka baskı işlemi hem pratik hem de ekonomiktir ve uygulanması diğer güçlendirme işlemlerinden daha kolaydır. Ayrıca tabakaya estetik görünüm sağlar. Hayatımızın her yerinde baskılı saclar ve levhalar görmek mümkündür.

Baskılı Saclar Kullanım Alanları

Buna göre hem iç hem de dış pazarlarda oldukça tercih edildiğini görüyoruz. Bazı teknik bilgiler hakkında konuşursak, basılı plakaların kalınlığı 0,50 mm ile 2,00 mm arasındadır. 4000 mm uzunluğa kadar olabilirler. Bu durumda, boyutlar açısından çok esnek bir hareket alanı vardır. Üretim normal olarak standart boyutlara göre yapılmasına rağmen, müşteri talebine göre farklı boyutlar yapılabilir ve talebe göre üretim yapılabilir. Şimdi basılı sacın ne olduğunu ve teknik ayrıntılarını bildiğimize göre, Baskılı Sacların nerede kullanabileceğimize bir göz atalım.

Baskılı Saclar; Fabrika içi ve dışında, gemilerde, makine ve fabrikaların kapalı bölümlerinde merdiven ve seyir yollarında (platform malzemesi olarak) kullanılır. Daha fazla bilgi için, lütfen https://www.karacametal.com/baskili-saclar bakınız.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.