Baskılı Sac Levhalar

Kalın plakaların silindirlerden geçirilmesiyle metal levha haddeleme işlemiyle elde edilir. İlk sıcak haddeleme işleminden sonra, daha düzgün bir yapı elde etmek için soğuk haddeleme işlemi gerçekleştirilir. Baskı işlemi, diğer sac işlemlere göre hem daha kolay hem de daha ekonomiktir. Baskılı tabakalar farklı kalınlıklarda üretilir ve daha sonra farklı şeritler ve boyutlarda kesilir.

Bu tabakalar geniş alanları kaplayacak şekilde ince ve düz biçimdedir. Klasik tabakalara baskı uygulayarak levhalar elde edilir. Tabakayı elde etmek için sıcak haddeleme işlemi sonrasında, pürüzsüz bir yüzey elde etmek için soğuk haddeleme takip eder.  Tabaka baskı işlemi hem pratik hem de ekonomiktir ve uygulanması diğer güçlendirme işlemlerinden daha kolaydır. Ayrıca tabakaya estetik görünüm sağlar. Hayatımızın her yerinde baskılı saclar ve levhalar görmek mümkündür.

Baskılı Sacların Özellikleri

Baskılı sac alım işlemlerine yer vererek ürün kullanım avantajlarında yararlanmanız mümkün olur. Baskılı saclar normal sacların sunduğu pürüzsüz kaygan yüzeye sahip olmaması sebebi ile yürüyüş yolları, teraslar gibi birçok alanda kullanılırken aynı zamanda yangın merdivenlerinde de tercih edilmektedir.

Baskılı sac iç alanlarda kullanılırken dış alanlarda da kullanılmaktadır. Paslanmayan yüzeye sahip olan ürün bu sayede farklı hava koşullarına karşı da ayrıcalık sunmaktadır. Uzun vadeli kullanım imkanını da beraberinde sunan baskılı saclar böylelikle ekonomik bir tercihtir.

Özellikleri arasında estetik görselliğe de katkı sağlaması gelmektedir. Bu sebep ile farklı mobilya çalışmalarında kendine yer edinmektedir.

Baskılı sac özellikleri arasından ürünün hafif olmasına karşın oldukça dayanıklı olması yer alır. Mukavemeti yüksek olan ürün kolay montaj olma özelliğinin yanı sıra kolay şekil alabilmesi ile de imalatlarda, tadilat ve tamirat işlemlerinde kısa sürede işlem yapılmasına olanak sunar.

Baskılı sac ürünleri farklı ölçülere sahip olarak sunulmaktadır. Ölçüler arasından seçim yaparken kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza göre tercihinizi yapmanın yanı sıra özel baskılı sac siparişini de verebilirsiniz.

Baskılı Sac Avantajları

Baskılı saclar farklı kullanım alanlarına sahip olması ile bilinir. Normal sacların pürüzsüz olan yüzeyleri kayganlığa sebep olmaktadır. Sac üzerine gerçekleştirilen baskı ise yüzeylerde kullanım avantajına neden olmaktadır. Özellikle nemli alanlarda kullanılarak istenen kaymayı önleyen bir etki yaratır. Tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olması ile bilinen baskılı saclar paslanma ya da buna benzer deformasyonların yaşanmaması sebebi ile de avantajlarıdır.

Ürün kullanımın sadece yüzeylerde değil aynı zamanda kamyon ve benzeri araçların kasalarında da kullanılarak avantaj sağlamaktadır. Yangın merdivenlerinin yapımında da kullanılan ürün hem yangına karşı dayanıklı olması hem de mukavemet özellikleri ile de avantaj yaratmaktadır.

Sadece yürüyüş alanları ya da nemli yüzeylerde değil rampalarda da avantaj sağlayan ürün kolay montaj ve kolay şekil alma özelliğine de sahiptir.

Baskılı saclar sadece iç ve dış alanlarda değil aynı zamanda çeşitli mobilyaların imalatına da destek olmaktadır. Hafif malzeme olmasına karşın yüksek dayanım özelliği ve mukavemete sahip olan ürün bunların yanı sıra uzun vadeli kullanım sunarken ekonomik bir seçimdir.

Baskılı sac kullanım alanlarında faydalanarak ürünün avantajlarını da edinmek için satın alırken ürün özelliklerini dikkate alarak buna göre seçim yapmanız önerilir. Ayrıca mutlaka ürün avantajlarını elde etmek için üretici firma seçimine de önem vermeniz önerilir.

Baskılı Saclar Kullanım Alanları

Buna göre hem iç hem de dış pazarlarda oldukça tercih edildiğini görüyoruz. Bazı teknik bilgiler hakkında konuşursak, basılı plakaların kalınlığı 0,50 mm ile 2,00 mm arasındadır. 4000 mm uzunluğa kadar olabilirler. Bu durumda, boyutlar açısından çok esnek bir hareket alanı vardır. Üretim normal olarak standart boyutlara göre yapılmasına rağmen, müşteri talebine göre farklı boyutlar yapılabilir ve talebe göre üretim yapılabilir. Şimdi basılı sacın ne olduğunu ve teknik ayrıntılarını bildiğimize göre, Baskılı Sacların nerede kullanabileceğimize bir göz atalım.

Baskılı Saclar; Fabrika içi ve dışında, gemilerde, makine ve fabrikaların kapalı bölümlerinde merdiven ve seyir yollarında (platform malzemesi olarak) kullanılır.

Basılı Sac Alım İşlemleri

Basılı sac farklı kullanım alanlarına sahip olması sebebi ile çok üretimi yapılan malzemeler arasında yer alıyor. Ekonomik olmasının yanı sıra estetik bir görüntüye de sahip olan ürün hayatımızın içinde birçok yerde karşımıza da çıkmaktadır. İç alanlarının yanı sıra dış alanlarda da sıklıkla yer verilen baskılı sac alım işleminde konusunda uzman ve deneyimli firma imalatına yer vermeniz önerilir.

Karaca Metal ileri teknoloji kullanımına yer vermenin yanı sıra her daim stok tedarikine de yer açması ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra firmadan özel basılı sac siparişinizi de vermeniz mümkün. Kısa sürede siparişinizi verebileceğiniz firma aynı zamanda yüzde yüz zamanında teslimat yapması ile de bilinmektedir. Baskılı sac ürünlerinde farklı seçeneklere yer açan firmaya ulaşım sağlayarak fiyat teklifini alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için, lütfen https://www.karacametal.com/baskili-saclar bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.