Cilt Beyazlatmada Pirinç Suyu Mucizesi

Geçmişten günümüze kadar kadınlar her daim güzellikleri için birçok bakım uygulamasına yer vermektedir. Birçok farklı yönteme yer vererek elde ettikleri güzelliklerinde genellikle mutfaklarında yer alan mucizelerden yararlandılar. Cildin beyazlamasında etkili olan seçimlerde ise kadınlar pirinç suyu mucizesine yer açtı. Günümüzde birçok farklı kozmetik firma tarafından satılmakta olan kremlerden de yararlanarak bu sonuca ulaşmanın yanı sıra daha ekonomik ve daha doğal bir seçenek ile istediğiniz cilt beyazlığını elde etmek için pirinç suyunu kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de son derece ekonomik bir seçim olan pirinç suyu sadece cilt beyazlamasına değil aynı zamanda cilt tonunun da eşitlenmesine destek olan çözümleri sunuyor.

cilt sağlığı

Cilt Beyazlatmada Pirinç Suyu Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatmak ya da cilt tonunun eşitlenmesi işlemlerinde pirinç suyunun kullanımı için öncelikle pirinci su içinde bekletmeniz gerekir. Pirincin tüm nişastasını suya geçirmesi için bir süre beklemeniz önerilir. Pirincin nişastasını geçirdiği suyu edinmek için pirinçleri süzerek suyunu aynı bir kaba almalısınız.

Temizlediğiniz cildinizi pirinç suyu ile yıkayabilir ya da pamuk yardımı ile tampon yaparak cildinize bu suyu uygulayabilirsiniz. Cildinizde kurumasını bekledikten sonra ılık su ile sonrasında yüzünüzü durulayabilirsiniz. Pirinç suyunu elde etmek için kullandığınız pirinçleri ise sakın atmayın. Yemeklerinizde bu pirinçleri kullanabilirsiniz. Hatta pilav yaptığınız her zaman bu suyu cildiniz için almanız da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.