Markanız İçin Etkili Landing Page Çalışmaları

Landing page dilimizde varış sayfası olarak biliyoruz. Ancak bu terim tek başına bu geniş çalışmalar bütününü açıklamaya yetmez. Öncelikle belirli bir konu belirlenir ve hedeflediğiniz kitleye öezl olarak bir web sayfası ortaya çıkarılır. Bu sayfaların amacı direkt olarak belli bir kesimin dikkatini çekmek ve sayfaya insanları yönlendirebilmektir. İndirim  haberlerinizi, markanıza değer katacak çalışmaları, tanıtım çalışmalarınızı ve duyurularınızı istediğiniz hedef kitleye doğrudan ulaştırıyoruz.

Landing page sayfalarının içeriği sadece hedef kitleye yönelik kurgulanmalıdır. Bu sayfada ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir ve firmanız için birçok reklama yer verebilirsiniz. Ayrıca ürünleriniz hakkında tanıtıcı bilgiler verebilirsiniz. Varış sayfaları kısa ve özgün bir içeriğe sahip olmalıdır. İnsanlar çok uzun ve işlevsiz bir içeriğe ilgi göstermeyecektir. Dikkat etmeniz gereken tasarım ve içerik anlamında hem sade hem de etkili seçimler yapmalısınız.

Landing Page Sayfalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Landing page tasarımını yaparken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bu detaylara dikkat etmezseniz beklediğiniz tanıtım çalışmalarını yapamazsınız;

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları

Oluşturduğunuz sayfasının tasarımı arama motoru optimizasyonu çalışmalarına uygun olmalıdır. SEO çalışmalarıyla desteklenen langding pageler etkili geri dönüşler almanıza yardımcı olur. SEO çalışmaları hakkında yapılacak çalışmalar için https://ajans.io/arama-motoru-optimizasyonu sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Tasarım Çalışmaları

Bir varış sayfasının en kritik aşaması tasarım olmaktadır. Sayfada markanıza ait renkler ve ilgi çekici bir logo olmalıdır. Ayrıca tüm bu detaylar ziyaretçileri rahatsız etmeyecek ancak ilgilerini çekecek şekilde konumlandırılmalıdır.

Referans Paylaşımı

Hedef kitlenize yönelik paylaştığınız kampanyalarda verdiğiniz hizmetteki başarınız önemlidir. Çünkü insanlar markanızın çalışmalarını ve geri dönüşleri görürlerse olumlu bağlılık kazanacaklardır. Bu yüzden tanıtım sayfalarınızda kısa metinler paylaşabilirsiniz.

Doğru İçerik

Sitede yer alan tüm cümleler ziyaretçilerin ilgisini çekmeli ve onları ikna etmelidir. Müşterilerinize anlatmak istediğiniz tüm detaylar doğru içeriklerle kullanıcılara sunulmaktadır. Ziyaretçiler ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi alırken bir yandan da yönlendiren bir içerik bulmalıdır.

Hız

Web sitenizdeki sayfalar ve sayfalar arası geçişler hızlı olmak zorundadır. Kullanıcılar sayfanızda geçiş yaparken ve sitenize girerken uzun süre beklememelidir. Bu yüzden paylaştığınız içerikler, kullandığınız görseller sitenizin hızını düşürmeyecek gibi olmalıdır.

Anket ve Yönlendirme Butonu

Ziyaretçiler sayfanızı okuyarak ikna olduğunda ürün ve hizmetlerinize ulaşmak ister. Bu yüzden önerilerinizi okumak ve bilgi almak için bir bölüm arayışı içine girerler. Bu yüzden gelen talepleri karşılamak adına sayfanın bir yerine form, anket ya da yönlendirme butonu koyarak hedef kitlenize istedikleri tüm soruların cevaplarını verebilirsiniz.

Sizler de ürün ve hizmetlerinizi landing page sayesinde tanıtabilir ve firmanızın gelirlerini arttırabilirsiniz. Şirketinize dönüşleri hızlandırmak ve markanıza değer katmak için özel olarak sayfalar tasarlamamız adına https://www.ajansio.com.tr/web-tasarim sayfasına girebilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.