Bayram Sonrası Kilolarınızı Hızlı Verin

Yaz tatili derken, bayram tatili derken kilolar aldı başını gitti. Dolayısı ile aldığınız bu kiloları hemen en acilinden vermeniz mi lazım? O halde güzel bir beslenme düzeninin yanı sıra yapacağınız bazı nokta atışları ile de kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. O halde gelin kilo vermeye yardımcı alternatifleri sizler için sunalım.

kilo verme
kilo verme

Alışkanlıklarınızı Düzene Sokun

Daha önceden ne güzel diyet yapıyordunuz değil mi? Ama ipin ucunu bir bıraktınız sandınız ki artık geriye dönüş yok. Hayır tekrardan karar verdiğiniz gün yeniden sizin için bir süreç başlar. Bugün hatta şu an da hemen tekrar sistemli beslenme düzeninize geri dönün ev sağlıksız atıştırmaları bırakın.

Bol Hareket Az Kilo

Kim ne derse desin, eğer spor yağmıyorsanız ya da çok hareket etmiyorsanız kilo vermeniz neredeyse imkânsız. Hangi diyet programını uygularsanız uygulayın evde yattığınız yerden kilo vermek çok zor oluyor olacak.

kilo vermek
kilo vermek

Metabolizmayı Canlandır

Günde 2 bardak yeşil çay içerek, bir bardak Türk kahvesi içerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Protein Tüketimi

Kilo vermede protein alımı oldukça önemli. Her gün ortalama olarak 100 gram protein yemeye dikkat adiniz. Sofranızdan daha doğrusu kahvaltılarınızdan 2 adet yumurtayı asla eksik etmeyiniz. Izgara türü yemeklerinizi ise akşamları tercih ediniz. Özellikle çok az yağlı bir şekilde pişirmeyi unutmayınız. Tavayı sadece peçete ile yağlamanız bile yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.