Bebek Odası Süslemenin İncelikleri

Bebek odası dizaynında mobilya seçiminden, kapı süsüne, seçilen aksesuarlardan duvar kağıdına kadar her ayrıntı önem taşır. Bebeğinizin odasına renk katacak süslemeleri doğru şekilde yerleştirerek odaya sevimli hava katabilirsiniz. Duvar kağıtları odalara sıcak bir hava katar. Kız ve erkek bebeğinize göre farklı renk ve baskılardan oluşan duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

bebek odası süsü
bebek odası süsü

Bebek Odası Nasıl Süslenmeli

Bebek odalarının kapılarına asılan süsleri kendinizde hazırlayabilirsiniz. Renkli kumaşlardan, tüllerden, kurdelelerden ve koli bandından yararlanarak ilgi çekici kapı süsleri hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun adını yazabilir ya da melek, araba figürleriyle kapıyı süsleyebilirsiniz. Renkli balonlarla odayı süsleyebilir ya da folyodan hazır süslerle odayı donatabilirsiniz.

kapı süsü
kapı süsü

Bebekler odalarının olmazsa olmazları hareketli objelerdir. Tavana asılan kelebekler ve ilginç figürlü oyuncaklarla bebeğinizin dikkatini çekebilirsiniz. Bebek odasının en önemli ayrıntısı ise ışıklandırmadır. Aydınlatma seçerken farklı ışığı yansıtanları tercih ederseniz bebeğiniz ilgi duyar. Parlaklığı ayarlanan ve kısılan aydınlatmaları tercih etmelisiniz. Alacağınız üründe dönen oyuncaklar ve figürler olursa odaya da hoş bir hava katar. Renkli keçeleri keserek hazırlayacağınız hayvan, kalp ve çiçek desenlerini iplere takabilir, avizelerin kenarlarına asabilirsiniz. Sesli aksesuarları da odada bulundurmayı ihmal etmeyin. Odaya masalsı görünüme kavuşturmak için beyaz keçeleri bulut şeklinde keserek duvarlara yapıştırabilirsiniz. Keçelere istediğiniz şekli verin ve içini elyaf ile doldurup odanın görünen kısımlarına asın. Çocuğunuz ilgi duyacağı gibi odanıza sevimli bir hava katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.