Bohem Tarza Ait Önemli Parçalar 

Özgür, uçarı ve rahat bir giyim tarzını simgelemekte olan bohem giyim; ortaya çıktığı ilk günden bu yana kadınların en fazla tercih ettiği giyim tarzlarından bir tanesi olarak bilinmekte. Hippi giyim olarak da bilinen bu giyim stilinde ise önemli olan pek çok farklı parça bulunmakta.

bohem stili
bohem stili

Çok Uzun Etekler

Bohem giyim tarzı için seçilecek olan eteklerin mümkün olduğu kadar yumuşak kumaştan salaş şekilde olmalıdır. Düz ve dar etekler yerine uçuş uçuş etekler seçilmelidir. Etekler etnik desenlerde olduğu gibi düz renklerde de olabilir.

Ayak Bileklerini Saracak Montlar

Zımbalı, düz ya da zincir gibi detaylara sahip olan ve ayak bileklerini gevşekçe saracak olan botlar, bohem giyim tarzının olmazsa olmazlarından. İsteyenler saçaklı ve süet botları da tercih edebilirler. Seçilecek olan renk ise ağırlıklı olarak gri, siyah ve toprak tonları olacaktır.

Aksesuarlar

Bu tarzı tamamlamakta olan aksesuarlara bakıldığı zaman saç bantları, bandanalar, zincirli aksesuarlar ve eşarplar ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasından seçimler yapılırken mümkün olduğu kadar uyumlu parçalar kullanılabilir.

bohem tarzı
bohem tarzı

İspanyol Paça Jean Pantolon

Eğer ki vücut tipi İspanyol paça pantolon modeli giymeye uygunsa, bohem tarzı tamamlaması adına bu pantolon giyilebilir. Özellikle de nakışlı ve işlemeli İspanyol paça jean pantolon modelleri genç kızların en fazla tercih ettiği modeller arasında kendine yer bulmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.