Çalışma Masanızda Atıştırmamanızı Gerektiren Sebepler

Aslında, ofis çalışanlarının yaklaşık üçte ikisi bunu yapıyor. Patronuna çalışkanlığını göstermiş olduğunu düşünebilirsiniz veya işiniz boyunca ara vermezseniz daha hızlı ofisten çıkmanıza yardımcı olur. Ancak, bu eş zamanlı alışkanlıktan kurtulmak için bütün gün hücrenize sıkışmaktan daha fazla sebep var.

çalışma masası
çalışma masası
  1. Hijyen faktörü: Her şeyden önce, çalışırken yemek, sağlıklı ve hijyenik değil. Döküntü ve kırıntılar masanızda, klavye aralıklarında kalır ve daha sonra buralarda bakteri yetişir ve ardından telefonunuza ve işyerinin geri kalanında benzer şeylere bulaşırlar.
  2. Konsantrasyon ve verimlilik: Yemek yediğinizde işinize daha çok odaklanabilir ve üretken olabilirsiniz. Çalışma masanızın üzerinde yemek yerseniz, muhtemelen dikkatinizi dağıtmamış olursunuz, ancak 30 dakika ara vererek tekrar işinize dönerseniz daha çok konsantrasyon kazandığınızı görebilirsiniz.

    çalışma masasında atıştırmak
    çalışma masasında atıştırmak
  3. Kilo artışı: Oturduğunuzda ve şuursuzca atıştırıp görevleri takip ettiğinizde oluşan sinsi kilo artışı, fark etmeden başınıza bela olacaktır. Ayrıca, sadece bir abur cubur alarak masanıza geri dönerseniz, sağlıklı bir öğle yemeğini çalışma alanınızdan uzakta yemenizden daha zayıf gıda tercihleri ​​yaparsınız.
  4. Hareketsizlik: Çok fazla oturuyor ve hareketsiz kalıyorsunuz, bu birçok hastalığın başlıca sebebidir. Ofis çalışanları ve masa başı iş yapanların bu ortak sorunu için “egzersiz yapın” önerilerini görmemezlikten gelmeyin.
  5. Sosyalleşme: Yalnız başınıza çalışma alanınızı korumak yerine, meslektaşlarınızla öğle yemeği yerken sosyalleşebilir ve dostluklarını pekiştirebilirsiniz. Belki de yeni ve özel arkadaşlıklar için dışarıda bir menü seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.