Cilt Lekelerine Son Veren Doğal Yağlar

Doğal yağlar cilt dokusunu güçlendirir ve cilt lekelerini yok eder. Üzüm çekirdeği yağını düzenli kullandığınız zaman cildinize tazelik geldiğini fark edersiniz. Çok az miktarda cildinize sürün ve bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Avokado yağı içinde bulunan E vitamini cildi ölü hücrelerden temizler. Cildi nemlendireceği gibi gözenekleri de tıkamaz.

avokado yağı
avokado yağı

Cilt Lekelerini Gideren Bitkisel Yağlar

Zeytinyağı cildi nemlendirir ve peeling etkisi yaparak ciltteki lekeleri yok eder. Ciltte bulunan kızarık ve döküntüleri de tedavi eder. Kullandığınız maskelerin içine zeytinyağı ilave ederek, maskenin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Cildi besleyen ve taze tutan jajoba yağını kullandığınız kremlerin içine ekleyebilirsiniz. Jajoba yağı cilde esneklik kazandırır ve lekelerin yok olmasında etkilidir.

jojoba yağı
jojoba yağı

Fındık yağı içinde bulunan E vitamini cildin toparlanmasını sağlar ve cildin daha gergin olmasına yardımcı olur. Yaşlanma etkilerini gideren fındık yağı ile cilt lekelerinden de kurtulabilirsiniz. 1 çay kaşığı fındık yağı ile 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Cildinizde bulunan lekelerin üzerine sürün ve yarım saat bekleyin. Ayçiçek yağı ise gerçek bir cilt dostudur. İçinde bulunan minareler cildi sıkılaştırır ve nemlendirir. Ayçiçek yağını cildinize pamuk ile sürebileceğiniz gibi kullanacağınız krem ya da maskelerin içine katarak da kullanabilirsiniz. Cilt dokusunu güçlendirir ve ince kırışıklıkları da yok eder. Cilt üzerindeki güneş lekeleri için kullanılan doğal bir yağdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.