Kalp Şeklindeki Bir Yüz için Güzellik İpuçları

Yüzünüzün bu kategoriye girip girmediğinden emin değil misiniz? Kalp şeklindeki yüzü ters üçgen olarak düşünün. Alın en geniş kısımdır ve nispeten gözlerden sivri bir çeneye doğru ilerledikçe daralır. Bu makyaj hilelerini kullanarak geniş alnınızı daraltabilir, güçlü bir çene çizgisini yumuşatabilir ve belirgin bir çeneden algıları çekebilirsiniz.

yüz şekli
yüz şekli

Kalp Yüz Şekli için 3 Güzellik Sırrı

Makyaj sanatçıları belirli alanlarda gölge efekti yaratmak için bronzlaştırıcı veya cilt temelini ekleyerek başlarlar. Daha sonra aydınlatmak için göz çevresine hafif baz veya ışık vurgulama pudrası ekleyerek muhteşem elmacık kemikleri veya ışıltılı gözler gibi istenen özelliklere zemin hazırlarlar. Doğru şekilde yapıldığında, bu teknik aynı zamanda bir yüzün daha dar ve daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

  • Yüzünüze astar ve temel veya renkli bir nemlendirici uygulayarak başlayın. Sonra, koyu renkli pudranızı veya BB kreminizi alın bölgenize uygulayın, bu, alnınızı daraltmaya yardımcı olur. Yanaklarınızdan aşağı düz inen koyu çizgiler oluşturarak elmacık kemiklerinin hemen altındaki çukura daha fazla allık uygulayın. Bu çizgiyi kulaktan başlayarak ağzınızın köşesine doğru yarıya kadar uzanan bir açıda uzatın.
kalp yüz
kalp yüz
  • Açık renkli temelinizi veya fondöteninizi çene çizginize uygulayın, ancak çene ucunu atlayın. Alının ortasına bir vurgulayıcı çizgi ekleyin, sonra gözlerinizin alt kısmı ve elmacık kemikleri arasındaki alana biraz daha sürün. Arzu edildiği takdirde, yanakların üzerine allık ile uygulanan gölgeler ekleyip ardından pürüzsüz, parlak bir görünüm elde etmek için toz pudra ve allık rengini karıştırın.
  • Düzensiz geçişlerden kaçınmak için, bu ürünlerin iki veya daha fazlasının buluştuğu alanlara, örneğin elmacık kemiklerine yoğunlaşın. Sadece şekillendirme için tasarlanmış iki tamamlayıcı toz içeren bir allık seti satın alarak bunu daha kolay yapabilirsiniz. Sonunda, iyi bir fırça veya herhangi bir açılı pudra fırçası veya parmaklarınızı kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.