İlişkinin Bitmesine Sebep Olan Sürpriz Nedenler

Birçok kişi oldukça kusursuz bir şekilde gittiğini düşündükleri ilişkilerinin neden bir anda sona erdiklerini düşünmeye başlıyorlar. Hiç kavga edilmemesi, harika giden bir birliktelik ve tamamen uyumlu olmak ilişkinin sonsuza kadar sürebileceği anlamına gelmiyor.

ilişki
ilişki

Karşı Tarafa Çok Bağlı Olmak

Sağlıklı bir şekilde devam eden ilişkide çifttin birbirine bağlı olması önemlidir. Fakat var olan bu bağlılık tek taraflı bir hale geldi ise sorunların ortaya çıkmaya başladığı anlamını taşır. Devamlı partner ile vakit geçirmek istemek, o olmadığında güvende olunmadığının düşünülmesi; bir süre sonrasında ilişkinin bitmesine sebep olabilir.

Çok Fazla Uyumlu Olmak

Genel itibari ile insanlar partnerleri ile ne kadar uyumlu olurlarsa, ilişkilerinin de o kadar iyi gideceğini düşünüyorlar. Halbuki birbirinin eksik yönlerini tamamlayabilen çiftler; yaşamlarını oldukça keyifli bir şekilde geçirmiş olacaklardır.

ilişki hataları
ilişki hataları

Tartışmamak

Devamlı olarak seslerin yükselmesi ve tartışmalar yaşamak tabi ki doğru bir şey değil. Fakat hiçbir şekilde tartışmanın yaşanmadığı bir ilişkide aslında sorunlar gizleniyordur ve hiç umulmadık bir anda ortaya çıkacaktır.

İlişkinin Ortak Amaçların Üzerine Kurulması

İlişkinin ilerleyen dönemlerinde ortak amaçların olması son derece doğaldır. Fakat bütün ilişkinin bu amaçlara göre yönlendirilmesi ne yazık ki beraberinde farklı sonuçları getirebilecektir. Çünkü herkes zamanla değişebilir ve bu değişimlerden ötürü amaçlarda farklılıklar oluştuğu zaman ilişki insanlara eski heyecanını vermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.