Cilt Tipine Göre Krem Seçimi

Yaz aylarında özellikle tatile giden kadınların istedikleri unsurlardan birisi bronzlaşmak olmuştur. Günümüzde bronzlaşmak için milyonlarca lira para harcayan insan var.  Yaz döneminde uzmanlar, güneşlenen ve bronzlaşmak isteyen kişiler için dikkate alınması gereken uyarılar yapıyor. Güneşlenme ten yapısına göre yapılmalıdır. Ten renginiz açık ise güneşlenme zamanını iyi ayarlamanız gerekir.

krem
krem

Açık tenli kişiler 5-10 dakika arasında güneşlenmeli, Kumral tenliler 10-20 dakika, Buğday tenliler 20-30, esmerler ise 40 dakika güneşlenmelidir. Güneşlenirken mutlak olarak öğle güneşinden kaçınmak gerekir. Güneş banyosu için sabah ve öğleden sonra saatleri seçilmelidir.

Esmer Tenli Kişiler Kaç Faktör Güneş Kremi Kullanmalı

Öğle saatlerinde güneşlenmek amacından çok daha fazlasına neden olur.Kızıl ve sarışın ten yapısına sahip kişiler ise güneş altında kalmaya daha müsait kişilerdir.  İki cilt türüne sahip kişiler güneş altında korumasız kaldıklarında toksik bir melanin salgılayarak hücrelerini zehirler ve ciddi hastalıklara yol açabilir. Kumral cilt yapısına sahip olan kişiler muhakkak güneşten korunmalıdır.  Öğle saatlerinde kesinlikle güneşe maruz kalmamalıdır.

krem seçimi
krem seçimi

Ciltlerini en az 20 faktör ile  güneş kremi ile korumalıdır. Esmer ve koyu kumral cilt yapısına sahip insanlar ise diğer cilt yapılarına göre daha çok bronzlaşır. Bu tip cilt yapısına sahip olan insanların ciltleri diğer ciltlere göre daha dayanıklıdır. Esmer ve koyu tenli insanlar güneş kremi olan 15 faktör krem kullanmaları yeterlidir.  Güneş ve bronzlaşma kremi seçiminde de kaliteli markalı ürünler kullanmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.