DermalPiercing Nedir?

Piercing, son yıllarda özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılmaya başlamış durumda. Gençlerin vücutlarına küpe takmayı sevmeleri beraberinde farklı türdeki piercing türlerinin de çıkmasına yol açmış durumda.

Dermalpiercing küpe gibi ön kısımdan girerek derinin arkasından çıkan bir madde değil ve tek parçadır. Titanyum olarak tasarlanan bu piercing derinin altına sabitlenerek uygulanır. Bu sebepten dolayı dermalpiercing her kişinin yapabileceği bir uygulama değildir. İşlem yapılırken kişi uyuşturulur ve tamamen profesyonel olarak hareket edilmesi gerekmektedir.

dermal
dermal

Son günlerde giderek daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanan dermalpiercing, insanların boyun, göbek, ayak ve diline yaptırmayı tercih ettiği bir piercing türü olarak görülüyor.

Piercing Yaptırırken Dikkat!

Piercing’in herhangi bir türünü yaptırmayı düşünüyorsanız son derece dikkatli davranmanız gerekiyor. Deriye uygulanan dermalpiercingin bilinçsiz kişiler tarafından uygulanması durumunda mikrop kapabilir ve çeşitli hastalıklar ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Sağlığınızdan olmamak için bu işi sertifikalı olarak steril bir ortamda yapan stüdyoları tercih etmelisiniz. Ülkemizde çoğu dövme stüdyosunda piercing de yapılabilmektedir. Ancak dövme yapan kişinin ek bir piercing sertifikası da olması işinize yarayacaktır.

dermal piercing
dermal piercing

Detaylı araştırma yapmadan yaptıracağınız herhangi bir vücut modifiyesi sonucunda güzelliğinizi şekillendirirken aynı zamanda sağlığınızdan da olabilirsiniz. Dermalpiercingin fiyatları da diğer normal piercing çeşitlerine göre biraz daha yüksek diyebiliriz. Fiyatlar vücudunuzun hangi bölgesine dermalpiercing yaptıracağınıza göre de değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.