Hangi Bitkisel Yağ Hangi İşe Yarar?

Son dönemlerde yağlar insanların yaşamında apayrı bir yer teşkil etmeye başladı zira özellikle kozmetik sektörü yağların insan cildi üzerine etkilerini bir bir açıklamaya başladı ve bu da karşımıza sürekli olarak yeni yağların çıkmasını ve kullanılmasını sağlamaya başladı. Biz de bu yazımızda hangi yağ neye iyi gelir, onları sıralayalım.

çörek otu yağı
çörek otu yağı

O Yağlar ve Faydaları

Çörekotu Yağı: Mide bulantılarına iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir, kabızlığa iyi gelir. Cildi güzelleştiriyor, pürüzleri yok ediyor, enfeksiyonlu, iltihaplı yaraları sivilceleri dezenfekte ediyor. Kaş, saç ve kirpiklerin daha parlak olmasını, uzamasını sağlar.

Karanfil Yağı: Diş ağrılarına iyi gelir, Ağız kokusunu giderir. Sindirimi kolaylaştırır, antiseptiktir, mide ve bağırsak gazlarını giderir, ateşli hastalık yaşayan kişilerin terlemesine yardımcı olur.

Kayısı Yağı: Cilt güzelliği için ideal olan bir ürün olup, cilt temizleyici olarak rahatlıkla kullanılabilir. Cilde canlılık verir, yaşlanma belirtilerini, cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırır, cildin kusursuz görünmesine katkı sunar.

kekik yağı
kekik yağı

Kekik Yağı: Soğuk algınlığı, grip gibi sorunlara karşı güçlü bir etkisi vardır. Diş eti iltihaplarını giderir, vücuttaki kurtların düşürülmesini sağlar.

Keten Tohumu Yağı: Öksürüğü giderir, sindirim sistemini korur, kabızlığı giderir, saçı besler, kolesterolü düşürür.

Jojoba Yağı: Saçların güçlenmesini ve uzamasını sağlar, ciltte sivilce sorunlarını giderir, kepek oluşumunu önler.

Fındık Yağı: Bedensel ve zihinsel yorgunluğu alır, böbrek taşlarının düşürülmesini ve böbrek ağrılarının giderilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.