En Beğenilen Üç Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Dijital ürünler hayatı kolaylaştırsa da gerek kullanım alanları gerek boyut ve ağırlıkları nedenleriyle çoğunlukla üzerimizde taşıyabileceğimiz ürünler olmuyor. Akıllı telefonlar bu durumu biraz değiştirdi ancak elbette yeni ürünler ve tasarımlar görmeye devam ediyoruz. Akıllı teknolojini dönemini başlatan giyilebilir teknoloji ürünleri Wearable olarak biliniyor. En ilgi gören ürünler ise sağlık alanında bulunuyor.

sanal gerçeklik gözlüğü
sanal gerçeklik gözlüğü

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Özellikle video oyunu sektöründe büyük bir değişikliğe neden olan sanal gerçeklik gözlüğünün farklı kullanım alanları bulunuyor. Oyuncular kendilerini fiilen oyuna dahil edebildikleri için video oyunu oynamak başka bir boyuta taşınmış oluyor. Aynı zamanda simülasyon aktiviteleri için de öncelikli tercih haline gelen gözlüklerin maddi değeri de kullanıcılar için biraz yüksek olduğu görülüyor.

Sosyal Medya Bilekliği

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda kullanılan sosyal medya uygulamaları için insanların gereğinden fazla zaman harcadıkları ve hatta azımsanmayacak bir kesim tarafından bağımlılık haline getirildiği tespit edilince, bu soruna bir çözüm olarak üretildi söz konusu bileklikler. Akıllı telefon ile Bluetooth aracılılığı yoluyla bağlantı kuran sosyal medya bilekliğinin üzerinde sosyal medya platformlarının birer düğme şeklinde simgeleri bulunuyor. Durum vebildirimlerden titreşim ve ışık yoluyla haberdar ediliyor. Bu bileklikler kullanıcıların tokalaşmaları sırasında arkadaşlık kurabiliyor ve telefondan fazla uzaklaşılmışsa uyararak telefonun bir yerlerde unutulması sorununu da engelliyor.

bileklik
bileklik

Akıllı Saat

Bir nevi cep telefonu ve bilgisayarı bileğimizde taşımamıza imkân sağlayan bu ürünler iletişimi kolaylaştırması bakımından ön plana çıkıyor. Akıllı saatlerle arama yapılabiliyor, mesaj, mail gibi gönderimler yapılabiliyor ve çeşitli uygulamalar kullanılabiliyor. Bir akıllı telefonu olan kişilerin çok da ihtiyaç duymayacağı bir ürün olsa da trafik, alışveriş gibi sıkıntılı zamanlarda kolaylık sağladığı yadsınamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.