Dikişli Ve Dikişsiz Çelik Çekme Boru Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dikişsiz olan hat boruları genel mana da yüksek sıcaklık yüksek basınç içermekte olan çalışma alanları içersin de ya da yüksek alaşımlı veya yüksek karbonlu çeliklerin kullanılması ile gerektiği durumlar da kullanılan borulara dikişsiz çekme borular denilir.

Özellik ile kalın etli olan ve yüksek alaşım ve karbon içermekte olan boruların kaynaklı olacak şekil de üretiminin sağlanmasının günümüz şartların da zor olmasından dolayı bu tip boruların dikişsiz olacak biçim de üretilmesi gerekiyor. Dikişsiz borular genel mana da kullanım amaçları ve alanları açısından DIN 2444 ölçü standardına uygun olarak, düşük alaşım ve düşük karbonlu çelik malzemeden, 19,0-323,8 milimetre dış çapa sahip, 2,6 ile 40 milimetre kalınlığı arasın da üretimi gerçekleştirilen borulardırlar.

Dikişli ve dikişsiz boru arasında ki farklar nelerdir?

Dikişli olan borular isminden anlaşılacağı üzere düz olan bir şeritten kaynaklanmak sureti ile boru haline getirilmiştir. Dikişsiz borulara gelindiğin de ise dikişsiz borlar soğuk ya da sıcak çekme yöntemi ile boru görünümü kazanmıştır. Çekme yöntemi ile hazırlanmış olan bu borular tam manası ile bir bütün halin de bulunmaları sebebi ile dikişli borulara nispet ile basınca daha fazla dayanıklı olmaktadır. Özellik ile yüksek basınçlı daha çok dikişsiz borular tercih edildiği görülüyor.

Çelik çekme borular nasıl temin edilebilir?

Günümüz de oldukça fazla sayı da çelik çekme boru firması mevcuttur. Çelik çekme boru üretimi gerçekleştiren firmalardan bir tanesi de Ekol Demirdir. Ekol Demir müşterilerine en iyi kalite de fiyatta çelik çekme boru sunmaktadır. Gerek ekoldemir.com üzerinden gerekse www.ekoldemir.com üzerinde ulaşılabilen firma ile müşteriler en iyi fiyatlar en kaliteli çelik çekme borulara ulaşabiliyorlar. Sizler de çelik çekme boru almak isterseniz Ekol Demir ile aradığınız boruya kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.