En İyi Kore Dizileri

Ülkemizde, özellikle de son yıllarda Kore dizilerine olan merak artmış durumda. Hele ki genç neslin aralarında heyecanla konuştukları diziler, genellikle bu Kore dizileri! Peki ne var bu dizilerinde ve neden bu kadar ilgi çekiyor? Bu sorunun cevabını almak için, en iyi Kore dizilerine bir göz atmanız tavsiye olunur efenim 🙂

boys over flowers
boys over flowers

İzlemeniz Gereken 5 Kore Dizisi

  • Boys Over Flowers (Yaban Çiçeği).

Fakir bir ailenin çocuğu olan Geum Jan-di, bir kolejde burslu bir şekilde okuma hakkı kazanıyor. Ama tabi zengin çocukların gazabına uğrayıp, aşağılanıyor. Gençlik dizilerini seviyorsanız, mutlaka göz atmanız gereken bir yapım.

  • Descendants Of The Sun (Güneşin Torunları)

Bir yüzbaşı ile özel hastanede çalışan bir cerrahın hikâyesini anlatır. Yolları hastanede kesişen ikili, yüzbaşının görevleri dolayısıyla bir türlü özel buluşma ayarlayamazlar. Fakat her şeye rağmen, aynı karargâhta karşılaşırlar. Bu güzel ikiliyi izlemeniz tavsiye olunur.

  • Sorry I Love You (Özür Dilerim, Seni Seviyorum)

Avustralya’ya evlatlık verilen Moo-hyuk, hiç tanımadığı gerçek annesini bulmak için yola çıkıp, Kore’ye geliyor. Annesini buluyor fakat bu durumdan hiç de memnun kalmıyor. Bu onun için tam bir hayal kırıklığı olmuşken, annesinin farklı yönlerini keşfetmeye başlıyor.

master's sun
master’s sun
  • The Great Jang-Geum (Saraydaki Mücevher)

Kadınların hiçbir değerinin olmadığı bir dönemde, Kraliyet Sarayı’nda hekim olarak çalışan bir kadının yükselişini anlatır. Bu kadının saraydaki “ilk kadın hekim” unvanını nasıl aldığını anlatır.

  • Master’s Sun (Başkanın Güneşi)

Hayaletleri gördüğünü ileri süren bir sekreter ve onun bu söylediklerine inanan bir şirket yöneticisi arasında yaşananları konu alır. Bu tarz hayalperest filmler severseniz, izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.