Ezme Makinası

Ezme makinaları birçok besinin püre kıvamına getirilmesi işine yararlar. Başta ceviz, fıstık, fındık, badem, haşhaş, susam, kaju, menengiç gibi yağlı tohumlardan püre elde edilir. Haşhaş ezme makinası kapasitesi 40 kg’dır.

Ezme makinesi fıstık içinde saatte 25 kg olarak bilinmektedir. Ezme makinaları daha çok kuruyemişçi, baharatçı, market ya da şarküterilerde kullanılır. Müşterilere taze üretim yapabilmeniz amaçlanmaktadır. Ezme makinalarında bıçaklar kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir. Bu kolaylık sayesinde ürünlerin kıvamlarını ayarlamınız mümkündür. Kremsi pürüsüz ya da parçacıklı ürünler elde edebilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

Ezme Makinası Kullanım Alanları

Ezme makinası ihtiyacı sektörlerin farklılıklarından dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Tahin üretimi yapan firmalarda bu makinalara rastlamanız mümkündür. Susamın çekilmesi ve ezilmesi için ezme makinaları kullanılır.

haşhaş ezme makinası

Tahinin gerekli kıvama gelmesini sağlayan bu makinalardır. Bu makinalar aynı zamanda hızlı çalışarak üretimde pratiklik kazandırmaktadır. Market, kuruyemişçi ve baharatçılarda oldukça yaygındır. Bakkalarda da kullanılmaktadır. Makina ile pürüzsüz ya da pürüzlü besinleri taze bir şekilde alıcıya sunabilirsiniz. Fuarlarda da oldukça yaygın olan bu makina sayesinde pratik bir şekilde ürün elde edilir ve satışa sunulur.

Ezme Makinası Özellikleri

Gelişen teknoloji ile işletmelerine kolaylık sağlayan ezme makinaları üretimde kolaylık sağlamaktadır. Fonksiyonel açıdan oldukça hızlı olan bu makinalar haşhaş’ı 40 kg’a kadar, fıstığı da saatte 25 kg’a kadar ezebilmektedir.

Ezme makinaları sayesinde iş yükünü hafifletebilirsiniz. Müşterilerinize taze ve hızlı bir şeilde üretim yapabilmek için en yaygın yöntem bu makinalardır. Ezme makinalarının seslerinin rahatsız etmemesi de sizin açınızdan oldukça iyidir. İstediğiniz ürünlerin kıvamını istediğiniz şekilde ayarlayabilmek ise ezme makinalarının bir başka özelliğidir.

Ezme makinaları 220V enerji ile çalışmaktadır. Motor gücü ile hızlı ve kaliteli ürünler elde etmenizi sağlar. Kaju, menengiç ya da fındık ezme makinası olarak da kullanılabilen bu makinalar üstün performans sergilerler. Maksimum kapasitese, müşteri memnuniyeti ve hızlı üretim istiyorsanız işletmelerinizde ezme makinalarını kullanabilirsiniz. Taze püreler sunarak müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz. Ezme makinası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız https://www.demirbasmakina.com/ezme-makinasi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.