Her 5 Yılda Bir Gelen, Vazgeçilmez Puantiye Desenler

Farklı büyüklüklerde de olsa o noktaların kadın modasında ayrı bir yeri vardır. Nedense küçük büyük her kadının bir döneminde giydiği puantiyeli bir bluzu veya elbisesi bulunur. Bu durumda, kadınsılıkla olan ilişkimizin itme ve çekme özelliği göz önüne alındığında, puantiyelerin her beş yılda bir muazzam bir moda trendi haline gelmesi şaşırtıcı değil.

puantiyeli pantolon
puantiyeli pantolon

Yeni Nesil Puantiye Modası

Puantiye trendi, sıkıcı olmamak için yeterince tuhaf olan tatlı, nazik görünümünü hızla sunarak, süslü elbiseler ve düşük kesimli şeker bluzlar içeriyor. Reformasyonun retro klasiklerdeki yeniden icatları seksi ama aynı zamanda güçlü vurgular da hissettiriyor. Gucci’den Zara’ya, Mango’dan Topshop’a kadar pek çok markada farklı ve enfes parçalar bulabilirsiniz.

Puantiye desenli dizüstü etekler, bozulmuş pastoral etnik bluzlar ve elbiseler tatlı, fakat özgür bir imaj veriyor. Bazı puantiye desenleri, oldukça minimal ve ciddiyeti muhafaza ederken feminenliği de elden bırakmayan bir sır saklıyor. Kesinlikle bu tatlı yuvarlakların en iyi tarafı her yaştan kadın için uygun şekiller olması.

punatiye
punatiye

Bazen, kadınların kadın gibi giyinmesi gerektiği fikrini püskürtmek istiyoruz. İşte o zaman dövmeler, kovboy çizmeleri veya boyfrend gömlekleri ile maskülen stiller deneyimleri ard arda geliyor. Fakat dantellere, puantiyeler ve yüksek topuklara dönüşümüz çok uzun sürmüyor. Bu da gösteriyor ki “kadın gibi davranmak” sadece kişisel olanın ötesinde bir şey ifade ediyor. Seçtiğimiz insanlar, aradığımız işler, esnek olduğumuz özgürlükler ve üstlendiğimiz görevler, bizi kadın yapan şeyleri korumakla ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.