Hayatta Kalmak için Yiyebileceğiniz ve Kolay Bulabileceğiniz Böcek Türleri

Yeni lezzetler denemek konusunda oldukça maceraperest olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak büyük ihtimalle böcekler için biraz tereddüt edersiniz. Pek çok kültürde insanlar böcekleri yiyebiliyor ve bir gurmelik veya mükemmel bir protein kaynağı olduğu düşünülüyor. Hemen her hayvanı yiyebilen bir Uzak Doğulu kadar cesur olamasanız da aşağıda, hayatta kalma durumunda, (bulursanız) size protein sağlayacak, ama aynı zamanda, denemek için yaygın olan 5 böcek var:

Ağustos böceği
Ağustos böceği

 

Karıncalar

Karıncalar protein, kalsiyum ve hatta bir miktar demir içeren ve yemek için en sık rastlanan böceklerden biridir. Onları, açık bir tencerede hafif haşlayarak, baharatlarla karıştırarak hazırlayabilirsiniz.

Ağustos Böcekleri

Tayland ve Malezya dâhil olmak üzere Asya’daki çeşitli yerlerde ağustosböceklerinin erişkinliğe geçiş evresinden hemen sonra yenmesi halinde yumuşak ve lezzetli olduğu bildiriliyor. Daha çok sotelenmiş şekli tercih ediliyor.

Kurtçuklar

Bir protein kaynağı olarak genellikle kurtçuklar güneş altında ya da ızgarada kurutulur, ancak aynı zamanda yeniden hidratlaştırmak ve sonra kızartmak için ıslatılabilirler. Yeni Zelanda çiğ tüketmeyi seviyor. Tereyağı gibi yumuşak bir tadı var, elbette canlı yemek için açlıktan ölme sınırında olmalısınız.

karınca
karınca

Cırcır Böcekleri

Cırcır böcekleri kalsiyum ve protein ile doludur (besin değerlerinin çoğu orta kısımdan gelir). Tipik olarak Meksika, Tayland, Çin ve Kamboçya’da çok yaygın bir besindir. Hatta cırcır böceklerinin hazırlanmasıyla ilgili oldukça yaratıcı olma eğilimindedirler ve bunları kızartılmış, kavrulmuş veya kaynatılmış olarak yiyebilirsiniz.

Çekirgeler

Meksika, Çin, Uruguay ve pek çok ülkede enfes atıştırmalıklar arasında sayılan kuru kavrulmuş ve tuz serpilerek hazırlanan çekirgeler, protein açısından zengindir. Ayrıca, özellikle sabahları uyuşukturlar ve onları yakalamak kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.