Hırkayı Vücut Tipinize Göre Seçin

Kendi beden tipinize uygun doğru hırka seçimi yaptığınız zaman kıyafetlerinizi de daha doğru şekilde kombinlersiniz. Göğüs ve kalçanız aynı ölçüde ise kum saati görünümüne sahipsinizdir. Bu tarz bir bedeniniz varsa göğüs kısmında bollaşan hırkalardan uzak durmalısınız. Vücudu saran hırka seçimi sizin için idealdir. Hırkanın kalça hizasında olmasına dikkat edin.

Beden Tipinize Uygun Doğru Hırka Seçmenin Kuralları

Elma vücut tipine sahipseniz omzunuz geniş ve kalçanız dardır. Yüksek belli pantolonlarla birlikte uzun hırkaları giymelisiniz. Uzun hırka modellerinde ise düğmesiz olanları tercih edin. Kısa hırkalar elma tipli vücut yapısına sahip bayanlara uygun değildir. Belinize oturan hırka modelleri de sizlere uygundur.

Hırka Seçimi
Hırka Seçimi

Armut şekli bir vücut tipine sahipseniz kalça ölçünüz göğüs ölçünüzden daha büyük olduğu için kalça kısmınızı saklayacak hırka modellerini seçmelisiniz. Hırkanın üst bölümü ise göğüs kısmında darlaşmalıdır. Hırka üzerine kemer seçimi de sizin için doğrudur. Koyu renkli hırkaları seçebileceğiniz gibi omzu vatkalı hırka modellerini de giyebilirsiniz.

Omuz ve bel kısmınız orantılıysa uzun hırka modelleri ile birlikte geniş kemerler kullanabilirsiniz. Bedeni saran elbiseler ile hırkalar bu tarz vücut yapısı için ideal seçimdir. Dar kot ya da A kesimli eteklerle de uzun hırka modellerini tercih edebilirsiniz. Kısa hırkalarla ise yüksek belli pantolonları giymelisiniz. Doğru hırka seçimiyle kendinize yeni bir stil yaratacağınız gibi daha hoş görünüme de sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.