Kalem Eteklerde Dantel Modası

Sıcak havaların kurtarıcısı gibi dolapların içinden göz kırpan etekler her sezon getirdikleri yeniliklerle kadınların vazgeçilmezi oluyor. Hem duruşuyla hem konforuyla hem de cazibesiyle farklı farklı kesimlerle bambaşka tarzlara ev sahipliği yapan etekleri arasında özellikle ofis çalışanları için farklı bir yere sahip olan kalem etekler yeni kombinleri ve yeni modelleriyle yine estetik bir tatmin yaratıyor.

Dantel Kalem Etek
Dantel Kalem Etek

Her boy oranında etkili bir duruş sergilenmesine yardımcı olan kalem eteklerin bu seneki modellerinde dantel detaylar ön plana çıkıyor. Gömleklerde ve ceketlerde büyük bir çıkış yakalayan dantelleri artık etek uçlarında görmek de mümkün. Kalem etek her ne kadar maskülen bir duruş yaratsa da dantel detaylarla sempatik ve dişil bir görünüme kavuşuyor.

Dantelli Kalem Etekleri Nasıl Kombinlemeli?

Geçen sezonun öne çıkan siyah – beyaz modasının etkilerini klasik giyimde taşıyarak siyah dantelli kalem etekler tercih edilirken vücut oranlarına uygunluk gösteren yüksek belli modellere yönelerek kolları transparan uzun kollu ipeksi gömlekler ideal olabilir. Yine aynı modeldeki eteklerle kolsuz boğazlı gömlekler de tercih edilebilir.

Spor giyimde yeri çok sağlam olmayan kalem eteklerde özellikle dantelli modellerinde ise biraz daha casual hava yakalayabilmek için renkli eteklerle espadriller ya da kolej tipi ayakkabılarla beraber bol kesimli üst giyim ürünleri tercih edilebilir. Bahar aylarında ise askılı bluzlar ve ince kolsuz yeleklerle akşam buluşmaları için şık bir görünüm yakalanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.