Koltuklar Nasıl Silinmelidir?

Koltuklar günlük yaşantı içinde en çok kullanılan ve bu sebep ile de en sık kirlenen ev eşyamızdır. Düzenli olarak tozunun alınması ve elektrikli süpürge ile derinlemesine bir temizlik yapılması gerekir. Bunun yanı sıra koltuk temizliğinde yılda en az iki defa koltuk yıkama işlemine yer açılarak profesyonel bir temizlemeden geçirilmesi önerilir. Bunun yanı sıra toz alımı ve ara temizlik için ise üç günde bir su ile seyreltilen yumuşatıcı karışımı ile toz alımı yapılması önerilir. Sprey şişesine koyduğunuz bu karışımı koltuğunuza püskürtüp sonrasında kuru bir bez ile silmeniz tavsiye edilir.

salon dekorasyonu

El ile Yapılacak Silme İşlemi

Günlük olarak elektrikli süpürge ve nemli bez ile alınan tozun yanı sıra üç ya da beş günde bir yapılacak yumuşatıcılı su işlemini derinlemesine silme uygulaması takip eder. Aylık olarak yapılması gereken temizleme işleminde makinelerden yararlanabileceğiniz gibi el ile işlemine de yer açabilirsiniz.

Aylık temizleme işleminde kullanılacak olan deterjan tercihinde ise koltuk türüne göre seçim yapılması gerekir. Arap sabunu ya da çeşitli koltuk temizleme ürünlerinden satın alarak el ile silmeye yer açabilirsiniz. El ile silme işleminin sonunda ise mutlaka durulamaya yer açmanız önerilir. Bu işlem sonrasında ise koltukların nemini almak için kuru bezden yararlanabilirsiniz. Koltukların temizliğinden sonra fazla suyun çekilmesinde sulu elektrik süpürgelerinde de yararlanmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.