Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kurumsal kimliğinizi yansıtabileceğiniz bir internet sitesine sahip olmak istiyorsanız bazı özel detaylara da dikkat etmelisiniz. Kurumsal web tasarımı söz konusu olduğu zaman ilk etapta sitenin bir bütünlük içermesine dikkat edilmelidir. Bilgilerin ziyaretçiler tarafından rahat bir şekilde ulaşılabilmesi de son derece önemlidir.

İçerikler

Kurumsal web tasarımında firmaya ve yapılan ticarete yönelik uygun görseller ve metinler bulunmalıdır. Yazılı ve görsel materyallerin SEO kriterlerine uyumlu olabilecek bir şekilde hazırlanması da büyük bir önem taşımaktadır. İçeriklerin yayına alınmadan önce ziyaretçilere yararlı olup olmayacağı, firmayı temsil edip etmediği ve ziyaretçileri sıkıp sıkmayacağı araştırılmalıdır.

Kullanılabilirlik

İçerik kısımları tamamlandıktan sonra kurumsal web tasarımında kullanılabilirlik ön planda olmalıdır. Arayüz olarak adlandırılan sitenin görselliğe dayalı her bir detayının kullanıcıları sıkmayacak şekilde yapılması gerekir. Ziyaretçilere sunulan bilgilerin kolay bir şekilde elde edilmesi de son derece önemlidir. Kullanıcı dostu siteler hazırladığınız zaman ziyaretçilerinizi memnun edebilirsiniz.

Görsel ve Renk

Tasarımın en önemli detayları arasında kullanılan renkler bulunmaktadır. Site tasarımında muhakkak şirketin diğer görsel detaylarına hakim olabilecek bir renk düşünülmelidir. Göz yorucu olan detaylardan ise kesinlikle uzak durulmalıdır. Klişe görseller kullanmak yerine ise profesyonel kişiler tarafından ortaya çıkartılan özgün görsellerin kullanılması gerekmektedir. Tasarımınız görsel açıdan ne kadar özgün olursa rakipleriniz arasından sıyrılabilmeniz de o kadar kolay olacaktır.

SEO

Kurumsal web tasarımı yapılacağı zaman arama motorlarıyla arasında profesyonel bir şekilde köprü oluşturulmalıdır. Bu noktada sabırlı olunması gerektiği ve SEO çalışmalarının uzun soluklu çalışmalar olduğu asla unutulmamalıdır. SEO çalışmaları sitenin içerisinde yer alan görseller, metinler ve tasarım detayları için ayrı ayrı uygulanmalıdır.

Mobil Uyumluluk

Mobil kullanıcıların sayısının artmasıyla birlikte arama motorları da artık mobil dostu sitelere daha fazla değer vermektedir. Mobil uyumlu siteler tasarladığınız zaman mobil platformlardan sizi ziyaret eden kullanıcılarınıza daha iyi bir hizmet sunabilirsiniz.

İnternet sitenizin kurumsal kimliğinizi yansıtabilmesini istiyorsanız sizler de profesyonel destek için Clicktopeak firmasını tercih edebilirsiniz. Clicktopeak ile ilgili bilgi almak için https://www.clicktopeak.com/yazilim-gelistirme adresine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.