Merdiven Altlarını En İyi Şekilde Değerlendirin

Genel itibari ile insanlar evlerinin her bir noktasını değerlendirmek isteseler de konu merdiven altı bölgeler olduğu zaman bu isteklerini değerlendiremiyorlar. Halbuki yapılacak olan birkaç ufak düzenleme sonrasında bu alanlar tahmin edilenden çok daha kullanışlı hale gelmiş oluyor.

merdiven altı
merdiven altı

Merdiven Altını Yalnızca Dolap Olarak Kullanmayın

Genel olarak merdiven altları söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına öncelikli olarak gelen şeylerin başında bu alanların dolap olarak kullanılması gelmekte. Fazla eşyaların depolanması adına kullanılmakta olan merdiven altı bölgesi eğer ki dış kapıya yakınsa, bu alanda yeterli boşluk bulunuyorsa alan vestiyer olarak kullanılabiliyordu.

Alanın çok daha güzel bir görüntüye ulaşması adına eğer ki burada yeterli alan bulunuyorsa, iki kişilik koltuk koyulabilecektir. Merdiven altı salonun ya da oturma odasının yakınlarındaysa bu alan bölgeye katılabilecektir. Ayrıca oturma odası ile aynı alanda bulunuyorsa, merdiven altı doğru düzenlemeler ile TV ünitesi için ideal bir bölge olmayı da başaracaktır.

merdiven çekmece
merdiven çekmece

Evinde şık bir kitaplığa sahip olmayı isteyenler de yine merdiven altını kullanabilecektir. Zevke göre kullanılacak olan raflar ile beraber oldukça farklı ve kullanışlı bir kitaplık hazırlanmış olur. Üstelik alan yeterli oranda genişse, burası ikiye bölünüp bir kısmında kitaplık olurken diğer kısmında ise çalışma masası koyularak bölüm daha öncesinde olmadığı kadar etkili ve şık bir görünüm kendini göstermiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.