Patates Diyeti Nedir?

Ülkemizde gerek erkeklerde gerekse de kadınlar en sık görülen sağlık problemlerinden birisi aşırı kiloya bağlı obezitedir. Öyle ki bu problemden kurtulmak isteyen insanlar fit vücuda sahip olmak için çeşitli diyet uygularlar. En sık uygulanan diyetlerden birisi de patates diyeti olmuştur.

patates
patates

Hızlı kilo vermeyi sağlayan patates diyeti özellikle yaz aylarında uygulanan diyetlerdendir. Patates diyetinin en büyük yardımcıları ise yoğurt ve su olmuştur. Sadece 3 gün yapılması önerilen ve 3 ay aralıkla yapılması önerilen diyette  ortalama olarak günlük 3 litre su tüketmeniz gerekir. Özellikle orta ve ileri yaş grubu bireylerin sorunsuz olarak yapabilecekleri diyette kahve ve siyah çay kesinlikle içilmemesi gerekir.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

İlla ki çay içilmesi isteniyorsa patates diyette yeşil çay tüketimi yapılmalıdır. Patates diyetinin uygulanmasında dikkat edilecek hususlardan birisi de patates’e kesinlikle tuz eklenmemelidir. Şok diyet uygulamasında giren patates diyeti şeker hastası olan kişilerin yapmaması gereken diyettir. Riskli hastalık grubunda olan diğer insanlarda bu diyetten mutlak suretle uzak durmalıdır.

zayıflama
zayıflama

Patates diyeti ile ilgili yapılan araştırmalara göre diyetin uygun şekilde yapması durumunda 3 günde 5 kilo verilmesini sağlayan diyettir. Diyetin menüsünde ise sabah 1 adet orta boy haşlanmış patates ve 1 kase yoğurt, öğle menüsünde ise 2 orta boy haşlanmış patates ve yoğurt, akşam öğününde ise dilediğiniz kadar yoğurt yiyebilirsiniz. Tüm yemek aralarında bol bol su tüketilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.