Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Evlilik hazırlığı yapanlar ya da evini yenilemeyi düşünenler için eşya seçimi büyük önem taşıyor. Bu eşyalar arasında perde seçiminin de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Evin genel havasında oldukça belirleyici bir unsura dönüşen perdelerin hem dekorasyona hem de diğer mobilyalara uygun olması gerekiyor. Peki, tercih yaparken neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor?

perde
perde

Perde Kumaşına Dikkat Edin!

Elbette en önemli unsur kumaş seçimi oluyor. Artık ütü gerektirmeyen kumaşlardan da perde üretilmeye başlandı. Sizi ütü derdinden kurtaracak olan bu kumaşlara yönelirseniz, konforlu bir perde kullanımına da sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda kırışmayan kumaşlardan hazırlanan bu tasarımlar arasında toz tutmayan ve dolayısıyla daha geç kirlenen modeller de var.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da desenlerdir. Yoğun desenli perdeler minimalist döşenmiş evler için uygun olabilir. Ancak evinizde çok sayıda eşya varsa ya da koltuk takımlarınız yoğun desenli ise bu durumda daha sade görünümlü olan modelleri seçmeniz daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Çok sade döşenmiş evler için de aksine, desenli perdeler seçilmelidir.

Mutfak Perdesi Kolay Temizlenmeli!

Özellikle mutfak için perde seçerken kolay temizlenen modellere öncelik vermenizde fayda var. Aynı zamanda ışığı engellemeyen bir modele yönelebilirsiniz. Artık mutfaklarda açık renkli stor perdeler sıklıkla tercih ediliyor. Alandan tasarruf etmek için de güneşlik, fon ve tül kullanmak yerine siz de stor konforunu mutfaklarınız ile buluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.