Popüler Diyetler ile Alakalı Yanlışlar

İnsanların sosyal medyayı kullanma oranlarının artmaya başlaması sonrasında pek çok farklı konu ile alakalı bilgiler internet üzerinden diğer insanlara sunuluyor. Bu bilgilerin büyük bir kısmı ise diyetlerden oluşmakta. Öyle ki bu konuda açılan gruplar, tartışma grupları oldukça fazla bir hale gelmeye başlamış oldu. Bu alanda popüler olan diyetlerin içerisinde pek çok farklı yanlışı ortaya koyduğu ise bilinen ancak çok fazla önemsenmeyen gerçekler arasında yer almakta.

kilo verme

Tabaktaki Bütün Yemek Bitmeli

Doğru beslenme için tabak içerisine çok fazla yemek doldurmamak gerekmekte. Özellikle dışarıda yemek yeneceği zaman mümkün olduğu kadar küçük porsiyonları içerecek olan yiyecekler arasından seçimler yapılmalıdır.

Yalnızca Sebze Tüketin

Düşünülenin aksine diyetlerde sadece sebze tüketilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu aşamada önemli olan şey düşük yağlı fakat protein ağırlıklı beslenmeyi tercih etmek olmalı.

Yemeği Hızlı Yiyin

İnsanların büyük bir kısmı yemeklerini oldukça hızlı bir şekilde yemeğini yemeyi tercih ediyorlar. Fakat böyle olunca vücut doyma sinyalini almaya başlayana kadar olması gerektiğinden çok daha fazla yemek yemiş olacaklardır. Bunun yerine yemek yerken en az yarım saat sürmesine dikkat etmek gerekmektedir.

Tatlıyı Hak Ettiğinizi Düşünmeyin

Diyetlerin büyük bir kısmında kişiler belirli bir süre düzenli olarak diyet yaptıktan sonra tatlı ile kendilerini ödüllendirmek isterler. Bunun yerine arkadaşlar ile kahve içilebilir ya da farklı bir etkinlik yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.