Şekerlenmiş Olan Bal İçin Çözüm Önerileri

Bal sağlık açısından oldukça faydalı olan bir besin maddesi olup aynı zamanda kahvaltılar arasında gün içindeki tat dengemiz içinde ideal bir besindir. Uykusuzluk ya da huzursuzluk durumunda sıcak süt içine bal katıp içerek rahat bir uyku çekmeniz mümkün. Aynı zamanda öksürüğünüz için elma kabuğu, karanfil ve ıhlamuru kaynatıp içine bal koyarak içtiğinizde öksürüğünüzde ve broşlarınızda yumuşamayı fark edeceksiniz. Bal aynı zamanda doğal cilt maskesi yapımında da kullanılan bir maddedir. Bunca faydasından yararlanılan balın şekerlenmesi sonucunda kullanılmaz hale gelmesinin önüne geçmek için birkaç uygulamayı tatbik etmeniz yeterli.

Şekerlenmiş Ballı Normalle Döndürme Yolları

  1. Uygulama Yollu

Aceleniz var ise şekerlenmiş olan balınızı bir kavanoza koyup kapağınız da sıkıca kapatın. Ardından ise mikrodalga fırın içinde 15 sn bekletip çıkarın. Balınızın eski haline döndüğünü göreceksiniz. Bu uygulamada bal kavanozunun mikrodalga fırına dayanıklı olmasına özen göstermenizi önerilir. Aynı zamanda kapağın ise tamamen kapalı olduğunda emin olun.

  1. Uygulama Yollu

Bu uygulamanın yanı sıra sıcak su uygulamasından da yararlanabilirsiniz. Bir tencere içinde su koyup kaynatın. Kavanoz içinde olan balın kapağını gene sıkıca kapatın. Tencere içine kavanozu yerleştirin. Kapak hizasına kadar suyun gelmesi bu uygulama için önemli olan bir detaydır. On illa on beş dakika içinde balınızda bulunan şekerlemenin geçtiğine şahit olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.