Seksi Giyinen Kadınlar Daha Zeki Görünüyor!

Tarih boyunca kadınlara sürekli olarak, daha iyi, daha zayıf ve daha çekici görünmeleri için ne giymeleri gerektiği söylendi. İster inanın ister inanmayım, 2017 yılında kadınlar hâlâ öncelikli olarak görünüşleriyle değerlendiriliyorlar. Ne kadar sıkıcı.

Ama şimdi, kısa bir etek, vücudu saran bir giysi ya da dekolte bir bluz daha ciddiye alınacağınız anlamına gelebileceği iddia edildi. Bedfordshire Ünviersitesi’nden Dr. Alfredo Gaitan, yaş ortalaması yirmi bir olan altmış dört öğrenciyi bir araya getirdi ve onlara aynı kadının iki farklı fotoğrafını gösterdi. İlk fotoğrafta kadın dekolte bir bluz, mini etek ve ceket giyerken, diğer fotoğrafta daha uzun bir etek ve tenini daha fazla kapatan bir bluz giyiyordu.
Katılımcılara, bu kadını sadakat, iş durumu, ahlak, kişilik, sevişme isteği ve zeka açısından derecelendirmeleri istendi. Dekolte giyinmenin kadınları daha az zeki gösterdiğini iddia eden daha önceki çalışmaların aksine, daha yüksek zeka ve sadakat dereceleriyle sonuçlanan giyinmenin “cinselleştirilmiş” olduğu sonucuna ulaşıldı. Kadının ne giydiğine dair diğer etmenlerde herhangi bir değişiklik olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.