Takıları Düzenlemek İçin Fikirler

Kadın giyiminin en önemli parçası elbette aksesuarlardır. Aksesuarların da büyük çoğunluğu takılar. Tarzlara, mevsimlere, renklere göre hatta bazen yalnızca bir kıyafete göre takı alırız.  Böyle böyle çoğalan takılarımızı koyacak yer bulmak gittikçe zorlaşır. Küpeler, bileklikler, yüzükler, kolyeler hatta hızmave piercingler…

takı dolabı
takı dolabı

Tek bir kutuya koyacağınız takılar birbirine karışabilir ve şekilleri bozulabilir, farklı metallerin teması sonucu renkleri kararıp bozulabilir. Ayrıca acil bir durumda takınızı bulmak da oldukça güçleşir. Takıları birbirine karışmadan ve şekilleri bozulmadan muhafaza etmek için mutlaka ayrı ayrı saklamak gerekir.

Takı Nasıl Saklanır?

Eğer imkânınız varsa piyasada satılan takı dolaplarından edinerek takılarınızı burada muhafaza edebilirsiniz. Ön kısmı aynalı olan bu dolaplar oldukça kullanışlıdır.

Daha uygun maliyetli bir yöntem arıyorsanız mantar pano deneyebilirsiniz. Panoya toplu iğneler batırarak takılarınızı bu iğnelere geçirin, oldukça işlevsel olduğunu göreceksiniz.

Evdeki malzemeleri kullanmak istiyorsanız birkaç yöntem önerebiliriz.

takı düzeni
takı düzeni

Kalınca gözenekli bir kumaşı veya örgü eski elbisenizi gardırobunuzun iç kısmına kenarlarında yapıştırın ve aynı mantar panoda olduğu gibi iğnelerle takılarınızı bu kumaşa dizin. Hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de masraf etmezsiniz.

Özellikle yüzük küpe gibi takıları asmadan saklamak istiyorsanız size yumurta kartonlarından yapacağınız doğal takı kutusunu tavsiye edebiliriz.  İster 15’li ister 30’lu yumurta kolisini temizleyip istediğiniz renge boyayın, kuruduktan sonra çekmeceye yerleştirin. Her bir yüzüğü bir göze koyarak kullanabilirsiniz. Eğer takınız çoksa kolileri üst üste dizerek istediğiniz kadar çok göz elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.