Terlemeye Sebep Olan 5 Sağlık Sorunu

Terlemek insan vücudu için doğal bir durum olup aslında sağlıklı bir bedeninde belli oranda terlemeye ihtiyacı bulunur. Bunun yanı sıra bu dozun fazla olması yani aşırı terleme ile ifade edilecek olan duruma sahip olmak ise aslında sağlık sorunlarının belirtisi olabilir. Terlemeye sebep olan 5 sağlık sorunu ile ilgili olarak sizin için araştırma yaptık. Aşırı terleme durumu birçok farklı sağlık sorununa sebep olabileceği için mutlaka doktor ile görüşülmesi önerilir.

  1. hipertiroid

Tiroit bezinin fazla çalışması sebebi ile aşırı terleme ile karşılaşmanız mümkün. Tiroit ile ilgili sorununuzu olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışarak tahlil yaptırmanız önerilir.

  1. Diyabet

Şeker hastalığı aşırı terleme ile belirti gösterebilir. Eğer normalden fazla bir terleme ile karşı karşıya iseniz mutlaka şeker ölçümünüzü yaptırmanız tavsiye edilir.

  1. Kalp Yetmezliği

Kap yetmezliği şikayetinde aşırı terleme ile karşılaşılabilir. Genç yaşlı fark etmeksizin mutlaka kardiyoloji doktorunuzdan randevunuzu alarak muayeneniz olmanız önerilir.

  1. Obezite

Vücudunuz için gerekli olandan fazla kiloya sahip olmanız aşırı terlenmeye sebep olurken bu Obezite ile açıklanır. Obezite ise birçok sağlık sorununu yaşamanıza neden olur.

  1. Kanser

Bazı kanser türlerinde ilk belirtilerin arasında aşırı terleme gelir. Aşırı terleme durumunun sürekli olması durumunda mutlaka vücut taraması yaptırarak kanser ile ilgili bir durumun olup olmadığını öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.