Tezos Nasıl Alınır?

Tezos kripto para birimi, İsviçre kaynaklı olan bir kripto para birimi olarak günümüzde sıklıkla alınıp satılmakta ve de yatırım yapılan bir alan haline gelmiştir.

Tezos kripto para alımı nereden ve nasıl yapılmakta merak edilmektedir. Tam anlamıyla bir merkezi olmayan bu kripto para birimi tam olarak 4 milyar dolarlık bir değerdedir. Kredi kartıyla satın alınabilen bu kripto para birimi nasıl alınır, nereden alınır gibi soruların cevaplarını sizler için toparladık.

Tezos Alımı Aşamaları

Tezos almak için bunun için uygun ve de aynı zamanda da güvenilir olan bir site belirlemeniz gerekmektedir. Bu durumda siteler hakkında yorum ve kullanıcı değerlendirme puanlarına bakabilirsiniz.

İkinci aşamada ise sitenin istediği verileri girmek kalmaktadır. Sitelerin hepsi de kişisel olarak genelde kimlik numarası, ödeme yöntemleri için kredi kartı bilgileri, doğum tarihi gibi bilgiler istenebilmektedir. Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Hesabınızda para olmaması durumunda ise para yatırma/çekme bölümleri olan butonlardan para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Alış/satış butonları üzerinden hesaptaki bakiye kadar Tezos Coin alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Tezos Nasıl Kullanılır?

Tezos alım işlemi için başvuru yapılmasının ardından Tezos alım başvuru işlemi talebinizi alınmış ve de onaylanması bekleniyor demektir. Bunun ardından ise kısa sürede Tezos alımınız onaylandığı zaman, Tezos alımı ve de kullanımı için sanal cüzdan oluşturmuş olacaksınız. Bu cüzdan ile beraber kripto parası takası da yapabilirsiniz aynı zamanda da alışveriş yapma olanağınız da bulunmaktadır. Tezos transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. Bu işlem sayesinde de işlemlerin her biri ağda duyurulmaktadır. Blockchain’e dahil olmuş olur. Bu sayede de Tezos birden fazla kullanılmama durumunun önüne geçilmiş olmaktadır.

Tezos’u Nakit Paraya Çevirme

Tezos alanlar için Tezos nasıl nakite çevrilir sorusu merak edilmektedir. Bu noktada Kripto paraları nakit para olarak almak için borsalardan para satış işlemi yapılabilmektedir. Tezos kripto para birimi de borsa üzerinden satışı gerçekleştirilebilen bir sanal paradır. Tezos satılarak karşılığında gerçek para tutarı kişilere EFT veya da havale işlemi ile ulaştırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.