Yaz Ayında Hamilelerin Yapması Gerekenler

Sıcak havalarda anne adaylarının rahat bir yaz geçirmesi için bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Tuz tüketimi özellikle yaz aylarında kısıtlanmalı.İyot içeren bir mineral olsa da fazlası bebek ve anne için tehlikedir.Hamilelerde ilk olarak parmaklar şişer. Yaz ayında yüzük takmamaya özen göstermelisiniz. Yaz aylarında sebze ağırlıklı beslenmeniz, geceleri sindirim sorunu yaşamamanızı sağlar.

hamilelikte sıcaklık
hamilelikte sıcaklık

Yaz Ayını Hamilelerin Rahat Geçirmesi için Önemli İpuçları

Yaz ayında yapacağınız spor özellikle yüzmedir. Sinir sistemini rahatlatacağı gibi baskıyı da üzerinizden atar. Terlemeyi azaltmak için gün içinde nemli havluları boyun ve alnınıza yerleştirin. Bol sıvı tüketin ve taze meyve suları için. Kıyafetleriniz açık renkli ve teri emen cinsten olmalı. Dar giysilerden uzak durmalısınız ve çoğunlukla bol giysileri tercih etmelisiniz.

Güneşlenirken mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanın. Güneşlenme ile bebek pozitif olarak etkilense de güneşte uzun süre kalırsanız, cildinizde negatif etkilerini hissedersiniz.

yaz gebeliği
yaz gebeliği

Güneşe çıkarken mutlaka şapka takın. Gebelik döneminde tansiyon değişeceği için şapka sizleri korur.

Hamilelikte özellikle yaz ayında sık karşılaşılan diğer problem ise uyku düzeninin bozulması. Gebelik döneminde masaj yaptırabilir ya da sakinleştirici etkisi yüksek yogayı deneyebilirsiniz. Masaj ile şişkinlik azalır ve ödemleriniz, vücuttan daha çabuk atılır. Yaz ayında ayaklarınız su toplayacağı ve şişeceği için rahat ayakkabılar giymelisiniz. Ayağınızı sıkan ayakkabılardan ve topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.