Canlı Cilde Sahip Olmak için Altın Kurallar

Cildin görünümü dış çevre ile birlikte yanlış beslenme sonucu soluk renk alır ve matlaşır. Güneş ışınlarının zararlı etkileri ve sigara içmek de cildi olumsuz etkiler. Cildin parlak görünmesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Spor yapılmalı ve bol su içmeli. Spor ile toksinler atılırken, su ile cildin daha parlak hale gelmesini sağlarsınız.

canlı cilt
canlı cilt

Canlı Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Cilt tipini iyi bir şekilde belirlemeli ve doğal maskelerden de düzenli şekilde yararlanmalısınız. Gündüz ve gece bakımını ihmal etmemeli, düzenli şekilde cildi nemlendirmelisiniz. Doğru şekilde cilt bakımı yaptığınız zaman cildin rengi daha canlı görünür. Makyajlı kesinlikle uyumamalısınız. Makyaj cilt gözeneklerini tıkar ve cildin hava almasını önler.

canlı görünüm
canlı görünüm

Düzenli uyku ile cildinizi daha genç gösterirsiniz. Geç saatlerde yattığınız zaman cildiniz solgun görünür. Cildin canlı görünmesini sağlamak için hem içten doğru besinler almalı, dıştan da cilde bakım yapılmalı. Cilt kurudukça kırışıklığı artar. Yaz ve kış ayında cildinizi her zaman nemli tutun.

Makyaj yapmadan önce ve makyaj yaptıktan sonra mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Cilt bakımına genç yaşlardan itibaren başlanır ve alışkanlık haline getirilirse, ileri yaşlarda cildiniz daha canlı ve sağlıklı görünür. Cildinizi parlak ve canlı göstermek için bol salata ve haftada üç kere balık yemelisiniz. C vitaminini ise eksik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.