Yeni Moda Bayan Saç Kesimleri

Saç rengi ne kadar önemli ise, bayan saç kesimi de yüze imaj ve kişilik verdiği için bir o kadar önemlidir. Saç kesiminde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri yüz şeklinize uygun saç şeklinin belirlenmesi ve saçlarınızın size ışık kazandırması olmalıdır. Kendinize uygun saç modelini belirleyerek daha havalı ve daha gösterişli saçlara kavuşabilirsiniz.

2018 sarı saç kesim
2018 sarı saç kesim

Yüz Tipine Uygun Bayan Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Saçınız kısaysa yandan ayırmalısınız ya da bunun yerine küt saç kesimi modellerini tercih edebilirsiniz. Saçınızı farklı ve gösterişli bir havaya büründürecek olan bayan saç kesimi modelleri ile kendinize yeni bir stilde kazandırabilirsiniz.

Yüzünüz yuvarlak, sivri çeneli, oval ya da kare şeklinde olabilir. Karakterinize uygun bir modeli belirledikten sonra saçınızın mutlaka uzman profesyonellere teslim etmelisiniz. Yüzünüz yuvarlak ya da köşeli ise, saçlarınıza katlı kesim uygulatabilirsiniz.

Bayan Saç Kesiminde Neler Tercih Edilmeli?

Yandan saç kesimi modelleri, asimetrik saç kesimi modelleri, U veya V şeklinde saç modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Yandan saç kesiminde saçlarınızı rahatça sağdan ve soldan ayırabilir ya da farklı bir şekil kazandırabilirsiniz. Bu modeller bakımının yanı sıra şekillendirmesi de kolay olduğu için tercih edilir.

2018 kısa saç kesim trend
2018 kısa saç kesim trend

Asimetrik kesimdeyse sizler sıra dışı bir görünüm kazanırsınız. Boynunuz inceyse bu tarz saç kesimi yaptığınız zaman yüzünüzle bir bütünlük oluşturursunuz.

Saç tipinize göre saç kesimi uygulayan uzman kuaförler ayrıca saçlarınıza dalga kazandırarak sizi daha ilgi çekici havaya da büründürür. Alın bölgeniz geniş ise kahküllü saç modellerini tercih etmelisiniz. Kahküllü kesim, sizi genç ve daha dinamik bir havaya sokar.

Saçınız uzun ise katlı kesimin yanı sıra makas izli saç kesimini de tercih edebilirsiniz. Bu model sizi daha havalı bir görünüme kavuşturacağı gibi trend bir görünüm de kazandırır.

Saçlarınıza hacim kazandırmak ve yüz tipinize uygun bir modeli belirlemek istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/bayan-sac-kesimi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Saç şeklinizle kendinize yeni bir imaj kazandırabileceğiniz gibi tüm bakışları da üzerinizde toplayabilirsiniz. Doğru saç kesim tekniği kişilere ayrı bir karakteristik hava katar. Kendinize en uygun saç modelini belirleyerek yüz hatlarınızı da daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.