Adrenalin Şarjlı Tatiller

Beş yıldızlı oteller, her şey dâhil konaklamalar, rahatlatıcı spa günleri sizin için ne ifade ediyorsa, cesur bir gezgin için adrenalin şarjlı tatiller, dünyanın en tehlikeli yerleridir. Son yıllarda merak uyandıran bu deneyimlerde günlük eziyetleri mutlu bir şekilde tamamladıktan sonra sosyal medyada paylaşma trendi kimilerine cesaret veriyor olabilir. İşte size birkaç örnek…

Filipinler Mount Mayon

Filipinler Uzon adası, haftada yüzlerce turisti cezp ediyor. Sadece doğanın ihtişamının pitoresk bir örneği değil, aynı zamanda aktif bir yanardağ olan Mount Mayon için geliyorlar. 1814’teki patlama sırasında 1000 kişi öldü. Bugüne kadar 49 kez yanardağ patladı ve bugün faal durumda, ancak sıcak lav meraklıları hâlâ ölümüne merakla burayı görmeyi umut ediyor.

Çin
Çin

Çin Hua Dağı

Xi’an’ın 120 km doğusunda, kuzeybatı Çin’de Hua Dağı’nın doruk noktaları, yamaçlarında çeşitli tapınaklar ve diğer dini yapılar bulunuyor, ancak bunları görmek için çok eski dar tahta kalaslara yan yana basarak ilerlemek gerekiyor. Yanlış bir adım atarsan yüzlerce metreden ölüme atlarsın.

Bolivya Ölüm Yolu

Bilmeniz gereken yüzlerce sürücüyü öldüren Bolivya’daki La Paz’dan Coroico’ya giden yolun, hain bir gezi olabileceğidir. Baş döndürücü yükseklik, 3,6 m genişliğindeki tek şerit, korkulukların olmaması, sis ve yağmurdan dolayı görünürlüğün sınırlı olması yolculuğu tehlikeli (ya da heyecan verici) hale getiriyor.

bolivya
bolivya

Oklahoma Tornado Bölgesi

Duyarlı insanlar doğal afetlerden kaçarken, sıra dışı heyecan arayanlar doğrudan onlara yöneliyor. Nisan ve Temmuz ayları kasırga mevsiminin başlangıcını ve sonunu işaret ediyor. Buraya gelen insanlar ölüm sihirbazı olma riskini kendileri istemekle kalmayıp, ayrıcalık için binlerce dolar ödüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.